Haber Detayı
13 Kasım 2017 - Pazartesi 19:33
 
15 Kasım'dan İtibaren Kaldırılıyor
15 Temmuz'un ardından başta Atatürk Havalimanı olmak üzere sınır kapılarında kamu görevlilerinden istenen onay yazısı 15 Kasım'dan itibaren kaldırılıyor.
Kocaeli Haberi
15 Kasım'dan İtibaren Kaldırılıyor

Bir OHAL uygulaması tarihe karıştı. Yurt dışına çıkan kamu görevlileri artık "Yurt dışına çıkabilir" belgesi getirmek zorunda kalmayacak.

UYGULAMA 15 KASIM'DA BİTİYOR

Darbe girişiminin ardından sınır kapılarında bir dizi önlemler alınmıştı. Bu kapsamda hususi ve hizmet damgalı pasaportları ile yurt dışına çıkmak isteyen memurlar, nüfus cüzdanları ile  KKTC ve  Gürcistan'a gitmek isteyenler bağlı bulundukları kurumlardan yurt dışına çıkabilir yazısı almaları gerekiyordu. Bu özellikteki yolcular biniş bankosundan aldıkları biniş kartları ile polisin kurduğu stantlara gelerek yazılarını ibraz ettirmeden uçamıyordu. Sınır kapılarına gönderilen genelge doğrultusunda 15 Kasım'dan itibaren kamu görevlilerinden belge istenmeyecek.

YOLCULAR KARARDAN MEMNUN

Yeni uygulama ile yurt dışına çıkarken evrak almak zorunda kalmayacaklarını belirten yolcularından Faik Helvacıoğlu, "Ayın 15'inde kalkması tabii bizim için iyi oldu. Özellikle yurtdışı uçuşlarımızda bir saat önceden gelip, çıkışımızı almak zorunda kalıyoruz. Bir saat kazanmış olduk. Memnunuz. Ayın 15'inden sonra daha rahat giriş çıkış yapacağız." dedi.

 

 

 

"BÜYÜK KOLAYLIK SAĞLAYACAK"

Belge istenmesinin kaldırılması herkes için iyi olduğunu söyleyen Serhat Bozer de," Ben  Gürcistan'a çıkıyorum ama tabii bunu bilmiyordum.  Gürcistan'a çıkarken de belge isteniyormuş. Dolayısı ile kalkması hepimiz açısından prosedür gereği bir kolaylık sağlayacağını düşünüyorum" dedi

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Kasım'dan, İtibaren, Kaldırılıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı