Haber Detayı
12 Temmuz 2018 - Perşembe 10:33
 
15 Temmuz ve Gebze Ticaret Odası
- Haberi
15 Temmuz ve Gebze Ticaret Odası

Tarihimizin en zor günlerinden ve yaşadığımız kara gecelerden biri olan 15 Temmuz, “Demokrasi ve Milli Birlik Günü” olarak artık her yıl gündemimizde.  15 Temmuz, darbe girişimi olmanın ötesinde bir işgal girişimi ve ülkemizin İstiklal Harbinden bu yana karşılaştığı en büyük tehlikeydi. O gece, FETÖ terör örgütü “devletimizi” ele geçirmeye, ülkemizi tarihimizde görülmemiş bir karışıklık ortamına sürüklemeye çalıştı. Kardeş kavgası başlatarak, bu milleti Bayraksız, Vatansız ve Devletsiz bırakmaya çalıştılar.
 
16 binin üzerinde üyesi bulunan bir kurum olan Gebze Ticaret Odası, hain darbe girişiminin gerçekleştirildiği 15 Temmuz gecesi “ülkemizin, demokrasimizin ve geleceğimizin yegâne sahibi ve savunucusunun halkın iradesi” olduğu gerçeğini, Oda yayın organlarından, darbe girişiminin ilk dakikalarında kamuoyuna duyurdu. Bütün üyelerine ileti ve mail yoluyla ulaşmak suretiyle darbe girişimcileri karşısında topyekûn olarak farkındalık oluşturma çabasıyla tüm imkanlarımızı seferber etti. Darbe girişimi sonrası ilk iş gününde GTO, üyeleriyle “Demokrasi vazgeçilmezimiz, milli irade gücümüz, kardeşliğimiz geleceğimiz” bilinciyle bir araya geldi. 
 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu öncülüğünde, 81 ildeki tüm Oda ve Borsa Yönetimleri olarak aynı anda basın toplantısı düzenleyerek, darbe girişimine karşı Gebze Ticaret Odası net tavrını ortaya koydu. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla başlatılan Demokrasi Nöbetlerinde, ilk andan itibaren dört ilçemizin meydanlarında halkımızın yanında GTO oldu. Nöbetlerin gerçekleştirildiği alanlarda açtığı stantlarda“Birlikte rahmet, ayrılık da azap vardır” diyerek, ülkemizin bu zor günlerini birlik içinde atlatılacağı inancıyla söz konusu stantlarda halkımıza  çeşitli ikramlarda bulundu. Şanlı Türk Bayrağımızı hediye etti. Bu hain girişime karşı direnirken hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizin aziz ruhları için 4 ilçemizdeki camilerde Kuran Tilaveti ve dualar okutarak, acılı milletimizin ve üyelerimizin moral motivasyonlarına katkıda bulunmaya çalıştı.
 
“TOBB’liği Başkanı’nın önderliğinde, 365 Oda ve Borsa başkanlarıyla beraber, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde; Başbakanımız Binali Yıldırım’la Çankaya Köşkü’nde, gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunarak, bu zorlu sürecin atlatılmasında iş dünyası olarak Gebze Ticaret Odası'na düşen görevleri tespit etti.  Gebze Ticaret Odası Meclisinin değerli üyelerinden oy birliğiyle aldığımız yetki ile Başbakanlık tarafından düzenlenen “15 Temmuz Dayanışma Kampanyası’na yaptığımız yardımla, kampanyaya destek veren Oda ve Borsalar arasında tek ilçe Odası olarak 7. sırada yer aldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a oda başkanı Nail Çiler bağış çekini bizzat takdim etmenin gururunu ve yürekli duruşunu gösterdi.
 
Allah’a şükürler olsun Milletimiz, cesaretiyle bu belayı, bu fitneyi durdurdu ve “Türkiye Cumhuriyeti Devletini Milletin iradesi dışında hiçbir gücün yönetemeyeceğini” açıkça dünyaya gösterdi. Elbette bunun için büyük bir bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit oldu. 2100’ün üzerinde gazimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, gazilerimizi şükranla anıyoruz. Bu millet onları daima minnetle ve rahmetle anacaktır. Bir daha böyle hain girişimlerin yaşanmaması için FETÖ ile mücadele her alanda etkin ve kararlı şekilde sürdürülmelidir. Yargı kurumları, darbecilere ve onların destekçilerine hak ettikleri en ağır cezayı vermeli, milletimizin vicdanını rahatlatmalıdır. Türk Adaleti’ne güvenimiz tamdır. Milletimiz, demokrasimize ve özgürlüğümüze kasteden bu saldırı karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu.  Yüreklerimiz toplu çarptı, meydanlara indik, ’’demokrasimize ve ekonomimize’’ sahip çıktık. Bizler gördük! Dünya seyretti! Halkımız, bu kalkışma hareketine karşı; sadece tanklara karşı durmadı, ekonomik refleksini de ivedilikle gösterdi. Darbe girişimine karşı finans sektörü olarak da çok sağlam duruldu.”
 
 Bu Vatanın onlar için bir avuç toprağı dahi vermeyecek aslan gibi evlatları var. 
Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, Temmuz, ve, Gebze, Ticaret, Odası,
Yorumlar
Haber Yazılımı