Haber Detayı
09 Mart 2016 - Çarşamba 16:01
 
15 YAŞINDAKİ GENÇ KIZA ÖNCE TECAVÜZ ETTİLER SONRADA...
Yine bir tecavüz dehşeti yaşandı. 15 yaşındaki bir kız çocuğu tecavüze uğradıktan sonra yakıldı. Kız çocuğu hastanedeki yaşam mücadelesini kaybetti. Tecavüz sonrası kamuoyu tepkili.
- Haberi
15 YAŞINDAKİ GENÇ KIZA ÖNCE TECAVÜZ ETTİLER SONRADA...

Hindistan'da kanunlar sertleştirilmesine rağmen tecavüz vakalarının önüne geçilemiyor.

NTV'nin haberine göre Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 15 yaşındaki kız çocuğu baba evinde 20 yaşındaki bir erkek tarafından saldırıya uğradı.

 

Hint polisinin verdiği bilgiye göre saldırgan geçtiğimiz pazartesi günü uzun zamandır takip ettiği kıza evinin teras katında tecavüz etti ve daha sonra vücuduna kerosin dökerek yaktı.

Ailenin de alevler içinde kalan küçük kızın çığlıkları ile uyandığı ve çocuklarını hastaneye kaldırdığı belirtildi.

Vücudunun yüzde 95'i yanan 15 yaşındaki kız çocuğu kaldırıldığı hastanede yaşam savaşını kaybetti.

Hint polis sözcüsü Kiran Sivakumar, saldırıyla ilgili 20 yaşında bir kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Saldırgan polise verdiği ifadede kızın kendini yaktığını ve kendisinin de onu kurtarmaya çalıştığını öne sürdü.

Söz konusu kişinin tecavüz, cinayet ve haneye tecavüzden gözaltına alındığı belirtildi. Saldırgan suçlu bulunursa idam ve ömür boyu hapis cezasıyla yargılanabilir.

Hindistan'ın başkenti Yeni Delhi'de 2012 yılında bir üniversite öğrencisi otobüste tecavüze uğramıştı. Üniversite öğrencisinin toplu tecavüze uğraması ülkede günlerce protesto eylemlerine neden olmuştu.

Hindistan bu olay sonrası tecavüz olaylarıyla ilgili yasal düzenlemeler yaptı. Tecavüz sanıkları idam ve ömür boyu hapisle yargılanabiliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 15, YAŞINDAKİ, GENÇ, KIZA, ÖNCE, TECAVÜZ, ETTİLER, SONRADA...,
Yorumlar
Haber Yazılımı