Haber Detayı
03 Ekim 2018 - Çarşamba 11:14
 
179 SÜRÜCÜYE CEZA!
Vali Hüseyin Aksoy, trafikte cep telefonu ile görüşme, makas atma ve emniyet kemeri kullanmama gibi suçlardan Kocaeli ’de 179 sürücüye 24 Bin 31 TL para cezası kesildiğini söyledi.
 
 
 
Kocaeli Haberi


İçişleri Bakanlığı’nın talimatıyla Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından başlatılan “kırmızı düdük” projesi kapsamında 9 çocuğa bisiklet dağıtıldı. Valilik makamında gerçekleşen dağıtım töreninde açıklamalar yapan Vali Hüseyin Aksoy, yeni uygulamalardan söz etti.

CEZA KESMEYLE YETKİLENDİRİLDİ
Aksoy şunları söyledi: “Özellikle trafik kazalarının yoğun olduğu yerlerde  İç İşleri Bakanlığımız  yeni bir çalışma başlattı. Araç kullanırken trafikte cep telefonu ile görüşme, makas atma ve emniyet kemeri kullanmama gibi bu üç suç kapsamında Emniyet Genel Müdürlüğü’müz ve Jandarma Komutanlığımıza bağlı bütün birimlere trafik cezası kesme yetkisi verildi. Bu da genel bir suç ve bir ihlal söz konusu olduğunda gerek polislerimiz gerek jandarma teşkilatımız trafik cezası kesmeyle yetkilendirilmiştir.

GÜVENLİKLERİ İÇİN UYMALARINI İSTİYORUZ
Kocaeli’de yaşayan vatandaşlarımıza bunu hatırlatmak istiyorum. Bu yönde de bir haftalık uygulama kapsamında 179 sürücüye 24 Bin 31 TL para cezası kesilmiştir. İster sivil kıyafetli, ister resmi kıyafetli ister görev dışında olsun trafik ihlali olursa ceza kesebilir. Bu bakımdan sürücülerimizi daha duyarlı olmamaları bu ceza nereden geldi dememeleri adına tarik kurallarına uymaları kendi güvenlikleri için uymalarını istiyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: 179, SÜRÜCÜYE, CEZA!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı