Haber Detayı
11 Ocak 2019 - Cuma 13:55
 
“19 maç oynamak istiyoruz”
GEBZESPOR TEKNİK DİREKTÖRÜ ALAETTİN ÇİÇEK, ANTALYA’DA KONUŞTU:
Spor Haberi
“19 maç oynamak istiyoruz”

Antalya kampını gazetemize değerlendiren Gebzespor Teknik Direktörü Alaettin Çiçek, Play-Off hedefini zorlayacaklarını ve hedeflerinin sezonu 16 değil, 19 maç ile tamamlamak olduğunu söyledi.

Gebzespor Teknik Direktörü Alaettin Çiçek, yarın sona erecek olan Antalya kampını gazetemize değerlendirdi. Çok ve birlikte çalışma ihtiyacı olan bir takım olduklarını belirten Çiçek, bu anlamda Antalya kampının kendileri adına son derece verimli geçtiğini söyledi. Oyuncularının antrenman ve maç kalitelerini yükseltme adına günde çift antrenman programı ve 4 hazırlık maçı oynadıklarının altını çizen deneyimli teknik adam, hazırlık maçlarının skordan ziyade oyunsal format anlamında kendileri için önemli bir veri sağladığını kaydetti.

27 DEĞERLİ FUTBOLCUMUZ VAR

Takımın ligin ilk yarısında gözle görülür bir özgüven kaybı yaşadığını, bu kaybın başarı geldikçe çok rahat giderilebileceğinin altını çizen Alaettin Çiçek, Erkam, Nurullah, Serhat Yeşilördek ve Oğuzhan Mutlu gibi az süre alan ya da hiç süre almayan oyuncuları kazandıklarını, bu oyuncuların ve diğer genç futbolcuların her geçen gün ciddi bir mesafe kat ederek takımın önemli bir parçası haline geldiklerinin altını çizdi. Çiçek, 27 tane birbirinden değerli oyuncuya sahip oldukları için mutlu olduğunu söyledi.

AYAĞIMIZI YORGANINA GÖRE UZATTIK

Gebzespor’un 5 yıl aradan sonra profesyonel liglere geri dönüğünü hatırlatarak yapılanma sürecine girdiğini belirten Çiçek, transferde kulübün ekonomik koşullarına göre hareket ettiklerini söyledi. “Ayağımızı yorganına göre uzattık” diyen Çiçek, kulübün sezon başında önemli bir borç engelini kaldırdığını unutmamaları gerektiğini söyledi. Çiçek, transferde maliyeti düşük, genç oyunculara yönelerek kulübün koşullarına göre isimler kazandırdıklarını söyledi.

AMACIMIZ 19 MAÇ OYNAMAK

4-5 hafta sonra takımının tam olarak ritmini yakalayacağını söyleyen Teknik Direktör Alaettin Çiçek, ligin ikinci yarısındaki fikstürü zor ya da kolay nitelendirmediğini, her maçın farklı bir hikayesi olacağını savundu. Hedeflerinin 19 maç oynamak olduğunu belirten Çiçek, “Gebzespor’un hedefi her zaman maksimum başarıdır. Ligdeki konumumuza bakıldığında ilk öncelik hedef ligde kalmak olarak gözükse de, biz önce bunu sağlama alıp, ardından Play-Off hesapları yapmak istiyoruz. Ligde 16 maç oynayacağız. Amacımız bunun üzerine 3 maç daha koyarak(Play-Off final serisi maçları) sezonu 19 maçla tamamlamak”dedi.

ŞİLE’Yİ YENMEK İSİYORUZ

Takımdan ayrılan oyuncuların kendilerinde güç kaybı yaşatmayacağının altını çizen Alaettin Çiçek, ligin ikinci yarısında daha güçlü bir Gebzespor izlettireceklerinin sözünü verdi. Fiziksel olarak daha güçlü, sert ve dirençli bir takım olacaklarını kaydeden Çiçek, hiçbir takımın yenilmez olmadığını ve sezonun ilk maçı olan Şile Yıldızspor karşılaşmasını kazanmak istediklerini söyledi.

ESKİÇARŞI BASKI DEĞİL, İTİCİ GÜÇ

Gebzespor’un Süper Lig’i kaldırabilecek ciddi bir potansiyele sahip olduğunu vurgulayan Çiçek, büyük bir camiada çalıştığını söyledi. Gebzespor’un iç saha maçlarında psikolojik baskı altında olduğunu kanısına katılmadığını belirten Çiçek, “Ben ve takımım adına kesinlikle öyle bir baskı yok. Eskiçarşı taraftarı kendi takımı için itici güç, rakip için ise büyük handikap. Taraftarımızdan beklentimiz sabırla takımlarının yanında olarak futbolcularımıza aynı şekilde destek vermeye devam etmeleri. Eskiçarşı’nın ligin ikinci yarısında takımımıza katkı sunacağına içtenlikle inanıyorum”dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “19, maç, oynamak, istiyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı