Haber Detayı
22 Mart 2017 - Çarşamba 14:32
 
2 DEVİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ
Darıca Kaymakamı Ömer Karaman öncülüğünde oluşturulan Darıca Turizm Birliği toplantılarının üçüncüsü Bayramoğlu Resort Hotel’de gerçekleşti.
Darıca Haberi
2 DEVİ BİR ARAYA GETİRECEĞİZ

Resort Hotel Genel Müdürü ve Darıca Turizm Birliği Başkanı Hüseyin Özbayrak evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Gebze Ticaret odası genel Sekreteri Mustafa Sekin, Darıca ve Bayramoğlu’nda konuşlu, otel temsilcileri, bankalara ait sosyal tesis temsilcileri, Darıca Kuş Cenneti  ve Hayvanat Bahçesi temsilcileri katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Darıca Turizm Birliği Başkanı Hüseyin Özbayrak, Gebze Ticaret Odası’nın da katılacağı Hannover Fuarı’nda açılacak stantta yer alacak broşür ve kataloglar için envanter talebinde bulundu. Özbayrak, “Tüm otellerimizin özellikleri, hizmet şekilleri, fiziksel durumlarından oluşan bilgi ve fotoğraf dökümlerini sizlerden talep ediyorum. Olası bir insan sirkülasyonunun yaratılması adına yapılacak bu çalışmaların yanısıra bu sirkülasyonun sağlanması sonrası bir mahcubiyet yaşanmaması adına bölgemizin tüm birimlerinin de hazırlıklı olması gerekir.” dedi.

KATILIM BİRİMLERİ ARTACAK

Toplantıya katılan Darıca Kaymakamı Ömer Karaman’da “Çalıştay, oluşum derken Darıca Turizm Birliğimiz kuruluşunu gerçekleştirmiştir. Benim bir kaymakam olarak çalışma tarzımda görev aldığım kentlerde arazide olmaya hassasiyet gösteriyorum. İnsana dokunmak benim için çok önemli. Görev yaptığım kentin gelişimi, değişimi ve tanıtımı adına hep hareketlilik yaratmışımdır. Burada da bugüne kadar konusu bile açılmayan bir oluşumu hayata geçirdik. Bundan sonrası sizlerin işi. Hijyen ve sağlıklı şartlarda tesislerinizin donanımlarını sağlayın. Bu birliğimizin içine önümüzdeki günlerde Lokantacılar Odası, Kıraathanelr Odası ve DASİAD (Darıca Sanayici ve İşadamları Derneği) Yönetimi’de dahil olacak. Genel anlamda sanayi bölgesi ne hitap eden otellerimizin bu birimlerden bağımsız olması düşünülemez. Bölgemiz  bir üretim devi. Hemen yanıbaşımızda ise bir tüketim devi var. Bu iki devi bir araya getirerek bölgemize turizm çerçevesinde bir katmadeğer sağlayacağız.” dedi.

HABER: ADNAN AYVAZ

Kaynak: Editör:
Etiketler: 2, DEVİ, BİR, ARAYA, GETİRECEĞİZ,
Yorumlar
Haber Yazılımı