Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 09:49
 
2 hafta içinde belli olacak!
AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları toplantısında, vekaleten İl başkanlığı görevinin yürütüldüğü İller de gündeme alındı. Aralarında Kocaeli’nin de olduğu İllerin atamasının iki hafta içinde gerçekleştirileceği öğrenildi.
 
 
 
Siyaset Haberi


AK Parti’de İl Başkanlığı ataması ile ilgili süreç netleşmeye başladı. İl başkanları toplantısında alınan bilgilere göre iki hafta içinde il başkanın atamasının yapılması bekleniyor. Ancak atama ile ilgili yöntem henüz belirlenmedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan AK Parti İl Başkanlar toplantısının ardından, milletvekilliği aday adaylığı için istifa eden 15 il başkanının yerine atamanın ne zaman yapacağı netleşmeye başladı. 2 gün süren il başkanlar toplantısının ilk gününde il başkanı ataması bekleyen illerin durumun gündem edildiği öğrenildi. Atamanın iki hafta içinde yapılması beklendiği ancak atama için aday başvurusu alınıp alınmayacağı henüz kesinleşmedi.

İL BAŞKANI KİM OLACAK?

AK Parti Genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıya, ilimizden İl Başkanvekili Abdullah Eryarsoy, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman, Büyükşehir Meclis Başkanvekili Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker katıldı. Toplantının ilk günü tüm birimler kendi toplantılarını yaptı. İkinci gün ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplantı yapıldı. Toplantının ilk gününde özellikle il başkanı ataması yapılacak ve aralarında Kocaeli’nin de bulunduğu illerin ele alındığı öğrenildi. Genel merkezin iller ile ilgili çalışmalarını sürdürdüğünü, bu hafta çalışmayı bitirip Cumhurbaşkanına sunması bekleniyor. Cumhurbaşkanına sunulacak çalışmanın ardından en geç iki hafta içinde atamanın yapılması bekleniyor. Kimin, hangi yöntemle atanacağı ise henüz netleşmedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: 2, hafta, içinde, belli, olacak!,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı