Haber Detayı
23 Nisan 2019 - Salı 12:23
 
23 Nisan çocuklarıyla buluştu!
Kocaeli Haberi
23 Nisan çocuklarıyla buluştu!

Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında ilimizin çeşitli okullarında eğitim ve öğretim gören öğrenciler ile bir araya geldi. Akçakoca Toplantı Salonunda gerçekleştirilen programa; Vali Hüseyin Aksoy’un yanı sıra Vali Yardımcısı Suat Yıldız, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Sadık Uysal, 28 Haziran Ortaokulu, Atatürk Ortaokulu, Yahya Kaptan İlkokulu ve Ortaokulu, Kazım Karabekir Ortaokulu, TMMM Ortaokulu, Emek Dayanışma Ortaokulu, 23 Nisan Ortaokulu, Hayme Ana Ortaokulu ve Ana Sultan Anaokulu öğrencileri ve öğretmenleri katıldı.

ÇOCUKLARA ARMAĞAN EDİLEN BAYRAM

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda Vali Hüseyin Aksoy yaptığı konuşma da  “Bu bayramı da Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk çocuklara armağan etti ve bunun bayram olarak kutlanmasını sağladı. Osmanlı devletinin son sürecinde ülkemizin çeşitli bölgeleri işgal edilmiş, yurdumuzun farklı noktalarına yabancı askerler çıkmıştı ve bu noktada ülkemizin bağımsızlığını kazanması ve milli mücadelenin başlatılması amacıyla Cumhuriyetimizin koruyucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk arkadaşlarıyla birlikte Bandırma vapuruna 19 Mayıs Günü Samsuna çıktı.

SİZ ÇOCUKLARIMIZIN İYİ YETİŞMELERİ BİZLER İÇİN OLDUKÇA ÖNEMLİ

Samsun’da temaslarına başladı sonra Amasya’ya geçti Amasya genelgesini yayınladı, sonrasında Erzurum Kongresi, Sivas kongresi ve bu çalışmaların sonrasında da Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşu. Anadolu’nun her bir noktasında verilen mücadelede Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna gidilen noktada önemli çalışmalar gerçekleştirildi. Bildiğiniz daha sonraki yıllarda da Cumhuriyetimiz ilan edildi ve Türkiye Cumhuriyeti kuruldu. Özellikle genç olan siz çocuklarımızın iyi yetişmeleri ve yıllar sonra bizim bulunduğumuz bu noktalarda sizlerin görev alacak olması bizler için oldukça önemli. Sizlerin de  geleceğe hazırlanmanız bakımından bu boyutuyla baktığımızda iyi yetişmiş olmanız önemli.

ÇOK ÇALIŞMALIYIZ

Bu bayramı sadece bayram olarak kutlamanın yanında bunun önemini çok iyi kavramak ve Türkiye’yi, ülkemizi daha iyi bir noktaya taşıyabilmek için çok çalışmak durumundayız. Bunun için derslerimize iyi çalışacağız, anne ve babalarımızın söylediklerini yapmaya gayret göstereceğiz, öğretmenlerimizin bizlere gösterdiği alanlarda çalışmalarımızı ortaya koyacağız. Sadece derslerimize çalışarak kendimizi sınırlandırmayacağız, sporla, sanatla ve bunu gibi hepimizin hangi alanda yeteneği varsa bu alanda kendimizi geliştirmek için çalışacağız.

KOCAELİ’Yİ ANLATTI

Türkiye 81 ile ayrılmış durumda ve Kocaeli’de bu 81 ilden birisidir. Kocaeli bir ildir. Kocaeli Valiliği, Kocaeli’nin sınırlarının belirlendiği bir mülki idare olarak oluşturulmuş bir alanı kapsamaktadır. Kocaeli Valiliğine bağlı olarak 12 ilçemiz vardır. Türkiye’de de 81 il, 922’de ilçe vardır. Kocaeli Valiliği, Kaymakamlıklarımız, Büyükşehir Belediyelerimiz, ilçe Belediyelerimiz ve muhtarlarımız ile birlikte bu kentte halkımızın ihtiyaç duyduğu hizmetlerin yerine getirilmesi için büyük bir gayret içerisinde çalışıyoruz. Kocaeli’ne nüfus itibariyle baktığımızda Türkiye’nin onuncu büyükşehridir. Kocaeli sanayi kenti olmasıyla birlikte Türkiye ekonomisine çok büyük katkı sunan bir kenttir.  Kocaeli’nin bir önemli özelliği ise iki denize de kıyısı olmasıdır.” Diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 23, Nisan, çocuklarıyla, buluştu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı