Haber Detayı
21 Nisan 2017 - Cuma 22:31
 
23 Nisan'da Kar Geliyor
Meteoroloji, 23 Nisan Pazar günü yurdun çeşitli yerleri için yağmur ve kar yağışı uyarısında bulundu.
Gebze Haberi
23 Nisan'da Kar Geliyor

23 Nisan Pazar günü  Marmara'nın kuzey ve doğusu,  Ege,  Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu,  Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu yağışlı, diğer yerler parçalı bulutlu olacak. Yağışların,  Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç  Ege,  Göller Yöresi,  Marmara'nın doğusunun yüksekleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında karla karışık yağmur ile kar şeklinde olması bekleniyor.

YAĞMUR VE KAR BEKLENİYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce,  23 Nisan Pazar günü yurdun çeşitli yerlerinde yağmur ve kar yağışı beklendiği bildirildi. Genel Müdürlükten yapılan yazılı açıklamaya göre,  Marmara'nın kuzey ve doğusu,  Ege,  Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu,  Karadeniz, Doğu Anadolu ile Güneydoğu Anadolu'nun yağışlı, diğer yerler ise parçalı bulutlu olacak. Yağışların genellikle yağmur şeklinde görüleceği, soğumayla birlikte  Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç  Ege,  Göller Yöresi,  Marmara'nın doğusunun yüksekleri ve İç Anadolu'nun kuzeybatısında karla karışık yağmur ile kar şeklinde olması bekleniyor.

 

KAR YAĞIŞI BATI KARADENİZ'DE KUVVETLİ OLACAK

Kar yağışının  Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, güney ve güneybatı, zamanla batı ve kuzeybatı yönlerden, İç Anadolu'nun batısı, Batı  Akdeniz, Orta  Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu'da 50 ila 80 kilometre/saat olmak üzere yer yer fırtına, İç Anadolu'nun doğusu,  Doğu Akdeniz, Doğu Anadolu ile  Doğu Karadeniz'de 70 ila 100 kilometre/saat, zaman zaman 100 kilometre/saat üzerinde kuvvetli fırtına şeklinde esecek.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNİN ALTINA DÜŞECEK

Hava sıcaklıkları kuzey, iç ve batı kesimlerde azalarak mevsim normallerinin 4 ila 12 derece altında seyredecek. Sıcaklık düşüşleriyle birlikte  23 Nisan Pazar gün?ü İç  Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi,  Marmara'nın güneydoğusu, Göller yöresi ile  Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif zirai don olayı görülebilir.

23 NİSAN'A DİKKAT: FIRTINA, SOĞUK HAVA KAR GELİYOR

23 Nisan'da beklenen çok kuvvetli fırtına, soğuk hava ve kar yağışlarına bağlı olarak meydana gelebilecek ulaşımda aksamalar, çatı uçmasına, ağaç ve direklerin devrilmesi, zirai don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması istendi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 23, Nisan'da, Kar, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı