Haber Detayı
29 Kasım 2018 - Perşembe 11:00
 
3 İşçinin Cansız Bedenine Ulaşıldı!
Valilik Açıkladı…
Gebze Haberi
3 İşçinin Cansız Bedenine Ulaşıldı!

Kocaeli Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları esnasında Gebze’de beton bloğun ters dönerek üzerindeki işçilerle birlikte aşağı düşmesi sonucu meydana gelen iş kazasında 3 işçinin cansız bedenine ulaşıldı.

Valilikten yapılan açıklamada, “İlimiz sınırları içinde devam etmekte olan Kuzey Marmara Otoyolu çalışmaları esnasında Gebze Tavşancıl kesiminde Osmangazi Köprüsüne yakın bir noktada yapılmakta olan Viyadüğe 2. kademe beton dökülürken beton bloğun ters dönerek üzerindeki işçilerle birlikte aşağı düşmesi sonucu meydana gelen iş kazası sonrası, AFAD, UMKE Arama ve Kurtarma Ekipleri ile İtfaiye ekipleri tarafından yapılan kurtarma çalışmaları sonucunda; saat 14.40 itibari ile 1 işçimiz yaralı olarak kurtarılmış, sevk edildiği hastanede tedavisi devam etmektedir.

ARAMA ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Diğer işçilerimizi kurtarmak üzere yapılan kurtarma çalışmaları sonucunda; saat:17.15 itibariyle 1 işçimizin, saat:22.38 itibariyle 1 işçimizin, saat:23.14 itibariyle de 1 işçimiz olmak üzere 3 işçimizin cenazesine ulaşılmıştır. Verilen bilgiler kapsamında enkaz altında başka bir isçinin kalmadığı değerlendirilmektedir.  Bu elim iş kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allahtan rahmet, kederli ailelerine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır, yaralı vatandaşımıza da acil şifalar diliyor, böyle kazaların bir daha yaşanmamasını temenni ediyoruz.” ifadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 3, İşçinin, Cansız, Bedenine, Ulaşıldı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı