Haber Detayı
04 Aralık 2017 - Pazartesi 12:55
 
“3’üncü üniversiteyi Kocaeli kaldırır”
Kocaeli’de her ay düzenli olarak gerçekleştirilen İl Başkanları Toplantısı, bu ay Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’ün ev sahipliğinde gerçekleşti. İlimize kurulması istenen 3’üncü üniversite ile ilgili olarak konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “İki alternatif sunduk. Biri kabul edilirde 3’üncü üniversite açılırsa KOÜ Türkiye’de yerini bulur.3’üncü üniversiteyi Kocaeli kaldırır” dedi.
Kocaeli Haberi
“3’üncü üniversiteyi Kocaeli kaldırır”

Kocaeli’de her ay düzenli olarak gerçekleştirilen İl Başkanları Toplantısı, bu ay Demokrat Parti İl Başkanı Mustafa Nazlıgül’ün ev sahipliğinde gerçekleşti. CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, partisinin kongre sürecinde olması nedeniyle toplantıya katılmadı. Toplantıda ilimize yeni bir üniversite kurulması ile ilgili konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “KOÜ’nün Türkiye sıralamasında yerinin düşük olmasının nedeni fakültelerin yanı sıra MYO sayısının yüksek olması ve 85 bine yakışan öğrenci sayısı. İlimiz yeni bir üniversiteyi kaldırır ve bu KOÜ’nün de rahatlaması ile Türkiye’de hak ettiği yeri bulmasını sağlar” dedi. CHP İl başkanının kongresi sonrası toplantılara katılma durumu ile ilgili konuşan Nazlıgül, Kongre sonrası kendisini davet edeceğiz fakat katılıp katılmaması kendi tercihidir. Kongresi geçtikten sonra ev sahibi başkanımız kendisine teklif götürür değerlendirip değerlendirmemek kendisine kalmış” şeklinde konuştu.

GTÜ’NÜN SADECE FAKÜLTESİ VAR

İlimize kurulması istenen 3’üncü üniversite ile ilgili olarak konuşan DSP İl Başkanı Halim Dedeoğlu, “80 85 Bin öğrencimiz var. Bu yükü kaldıramıyoruz. Türkiye’de en çok öğrencisi olan üniversitelerden biri. Bünyesinde çok fazla Meslek Yüksek Okulu bulundurması nedeniyle gözükmüyor. GTÜ’nün 7-8 Bin öğrencisi var ve bünyesinde hep fakülte var. İki alternatif sunduk. Biri kabul edilirde 3’üncü üniversite açılırsa KOÜ Türkiye’de yerini bulur. Bu önerilerden biri MYO’ların ayrılması diğeri de Umuttepe Kampüsü ile birlikte Anıtpark’ta ki ile birlikte 3 ‘üncü bir üniversite kurulması. KOÜ’nün sayısı azaltılırsa gerçek yerini bulacaktır. 3’üncü üniversiteyi Kocaeli kaldırır” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “3’üncü, üniversiteyi, Kocaeli, kaldırır”,
Yorumlar
Haber Yazılımı