Haber Detayı
13 Aralık 2016 - Salı 17:29
 
“30 SENELİK KASKF’I ZİYARET EDEN İLK VALİMİZSİNİZ”
Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu Kocaeli Amatör Spor Klüpleri Federasyonu’na ziyarette bulundu.
Spor Haberi
“30 SENELİK KASKF’I ZİYARET EDEN İLK VALİMİZSİNİZ”

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Hasan Doğan Amatör Spor Evi’nde Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar ve Amatör Spor Kulüpleri Federasyon üyeleri tarafından karşılandı.

BİZİM İÇİN ÖNEMLİ VE ANLAMLI

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın’ın yapmış olduğu konuşmalarında; “Sayın Valim ilk öncelikle hoş geldiniz diyorum. 30 senelik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonumuza ilk ziyarette bulunan valimizsiniz. Bu bizim için çok önemli ve anlamlı. Sporu ne kadar sevdiğinizi, spora ne kadar önem verdiğinizi ve sporu amatöründen profesyoneline kadar çok detaylı bir şekilde bildiğiniz ve bilgi sahibi olduğunuzu biliyoruz. Amatör Spor Kulüplerimiz olarak, Federasyonumuz olarak şahsım olarak sizleri burada ağırlamış olmaktan dolayı çok mutluyum. İlimize vermiş olduğunuz destek ve katkıları çok iyi biliyoruz. Bugünde Federasyonumuza geldiğiniz için sizlere tüm teşkilatım adına teşekkür ediyorum.” diyen Federasyon Başkanı Murat Aydın’ın Sayın Valimize teşriflerinden dolayı teşekkür etti.

SPORUN GELİŞMESİNDE AMATÖR SPOR KULÜBÜ KAVRAMI ÖNEMLİ

Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu ziyarette yaptığı konuşmalarında; “İlimizin Amatör Sporuna hizmet eden, katkı koyan, sporun gelişmesinde çaba harcayan, gayretiyle, emeğiyle takdiri ve teşekkürü hak eden başkanlarımla birlikte olmaktan mutluluk duyuyorum. Sporun gelişmesinde, amatör spor kulübü kavramının önemli olduğunun da altını çizmek istiyorum. Sporu yaygınlaştırmak, geliştirmek, toplumsallaştırmak adına amatör bir heyecanında olmazsa olmaz olduğunu vurgulamak istiyorum. Bu perspektiften baktığımız zaman Kocaeli’mizin, spor alt yapısında ve sporla ilgili temel yatırımlarda çok önemli potansiyeli de barındırdığını ifade etmek istiyorum. Toplumsal anlamda temel amacımız; huzuru, kardeşliği, birlik ve beraberliği, temin, tesis ve sürekli kılmaktır. Spor; dayanışmayı, kaynaşmayı arttıran, çoğaltan ve zenginleştiren çok önemli bir kavramdır. Bu perspektiften amatör spor, olmazsa olmazımız, bizim için şüphesiz vazgeçilmezimizdir. Kocaeli’nde bu anlamda katkı veren bütün yönetim ve başkanlarımızın çok özel ve güzel çalışmaları olduğunu biliyorum. Bunların çoğalması, yaygınlaşması ve spor kavramının ilimizdeki her spor yapmak isteyen insana ulaşması temel hedefimiz olmalıdır. Sporun zamanı yoktur. Hayat sporla buluşursa anlamlı, sağlıklı ve güzel olur.

SPORUN MARKA HALİNE GELMESİ HEM KAMUSAL HEM DE KİŞİSEL GÖREVİMİZ

Kocaeli’mizin marka kimliğine, spor ve spor alt yapısıyla destek olmak, gelişmesine katkıda bulunmak bizim hem kamusal olarak görevimiz hem de kişisel olarak inancımızın gereğidir. Bizim açımızdan ilk ve son olmayan bu ziyaret sonrasında, proje bazlı, hedef odaklı, spor temelli birçok işbirliği ve proje perspektifinde, çok sıkı bir iletişim ve işbirliğinin gereği açıktır. Gerek bizim gerek yerel yönetimlerimizin destek ve katkılarıyla, kentimizi ve insanımızı inşallah daha güzel bir geleceğe hazırlamak sorumluluğunda hareket edeceğimizi de buradan beyan etmek istiyorum. Bütün kulüplerimize de bu süreç de başarılar diliyorum.” diyen Sayın Valimiz, bugüne kadar ortaya koydukları emek ve gayret için herkese teşekkür ederek, Federasyon Başkanı ve üyeleri ile bir süre sohbet etti.

Kocaeli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Murat Aydın, Sayın Valimize günün anısına Osmanlı Dönemine ait Makber Sürahi takdim etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: “30, SENELİK, KASKF’I, ZİYARET, EDEN, İLK, VALİMİZSİNİZ”,
Yorumlar
Haber Yazılımı