Haber Detayı
27 Ekim 2018 - Cumartesi 11:00
 
39 İlin Valisi Değişti
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararlarıyla 39 ilin valisi değişti. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy yerinde kalırken Kocaeli eski Valileri Ercan Topaca ve Erdal Ata mülkiye müfettişi oldu.
Kocaeli Haberi
39 İlin Valisi Değişti

Yeni Cumhurbaşkanlığı Sistemi’nin ilk Valiler Kararnamesi çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzaladığı ve Resmi Gazete’de yayımlanan kararnameye göre eski Kocaeli Valileri Ankara Valisi Ercan Topaca ile Hatay Valisi Erdal Ata’nın da aralarında bulunduğu 21 il valisi görevlerinden alınarak Mülkiye Başmüfettişi olarak görevlendirildi. Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy ise yerini korudu.

AKSOY YERİNİ KORUDU
Yeni Valiler Kararnamesi Resmi Gazete ‘de yayımlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete ‘de yer alan kararlara göre, 9’u kaymakamlık görevlerinden olmak üzere 21 il için yeni valilerin atamaları gerçekleştirildi. Diğer 18 ilden 17’sine başka illerden valiler atandı, birine ise merkez valiliği görevinden atama yapıldı. 

TOPACA VE ATA
2010-2014 tarihleri arasında Kocaeli Valisi olarak görev yaptıktan sonra Hatay ve ardından da Ankara Valisi olarak Atanan Ercan Topaca ile 2001- 2006 yılları arasında Kocaeli valisi olarak görev yapan Hatay Valisi Erdal Ata, yeni kararnamede görevlerinden alınarak Mülkiye başmüfettişi olarak görevlendirildi. 

AKSOY YERİNİ KORUDU
2017 Haziran ayında yayımlanan Valiler Kararnamesi’nde Diyarbakır Valiliği görevinden Kocaeli Valisi olarak atanan Hüseyin Aksoy, yeni çıkan kararnamede yerini korudu. 2001 yılından bu yana aralıksız valilik görevini sürdüren Kocaeli Valisi Aksoy, Türkiye’de görevinden alınmadan en uzun süre valilik yapan tek vali unvanını koruyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 39, İlin, Valisi, Değişti,
Yorumlar
Haber Yazılımı