Haber Detayı
27 Şubat 2019 - Çarşamba 12:35
 
41 Genç'ten tarih turu
Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eğitim alanındaki en önemli projelerinin başında gelen “41 Genç 41 Gelecek” projesinin 5. dönem katılımcı öğrencileri Kocaeli’nde bulunan tarihi mekanları ziyaret etti.
Gebze Haberi
41 Genç'ten tarih turu

Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker’in eğitim alanındaki en önemli projelerinin başında gelen “41 Genç 41 Gelecek” projesinin 5. dönem katılımcı öğrencileri Kocaeli’nde bulunan tarihi mekanları ziyaret etti. Geleceğin liderlerini yetiştirmeyi hedefleyen proje kapsamında gençler hafta sonlarını dolu dolu bir tarih turu ile değerlendirdi.

TARİHİ MEKANLARI ZİYARET

Projenin 5. Dönem katılımcı öğrencilerinin hafta sonu gerçekleştirdiği tarih turunda ilk durakları Yahya Kaptan Anıtı oldu. Daha sonra Hereke Halı ve İpekli Dokuma fabrikasını gezen gençler sırasıyla Kaiser 2. Wilhelm Köşkü, Gayret Gemi Müzesi, Hızır Reis Sualtı Gemisi Müzesi, Saat Kulesi, Kasr-ı Hümayun, Atatürk ve Redif Müzesi ve son olarak Seka Kağıt müzesi ve Bilim merkezini ziyaret edip incelemelerde bulundular. Tarihi mekanlar hakkında yetkililerde bilgi alan gençler dolu dolu bir tarih turunun ardından Gebze’ye döndü. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 41, Genç'ten, tarih, turu,
Yorumlar
Haber Yazılımı