Haber Detayı
16 Temmuz 2019 - Salı 09:09
 
500 bin dolardan başlıyor! Para yağıyor...
Türkiye, pek çok farklı koldan turizm seferberliğine devam ediyor. Sadece deniz/kum/güneş
Ekonomi Haberi
500 bin dolardan başlıyor! Para yağıyor...

Türkiye, pek çok farklı koldan turizm seferberliğine devam ediyor. Sadece deniz/kum/güneş üzerine yoğunlaşmadan sektörün tüm alanlarında dünyadaki konumunu koruyup, yükselişine devam etmek isteyen turizmciler; kültür/sanat, spor, kongre, cruise gibi alanlarda kendilerine yer açıyor.

Bu kapsamda Hint düğünlerinden hatrı sayılır bir pay almak isteyen turizmcilerin atakları da devam ediyor. Dünyada 10 milyar euroluk Hint düğün pazarından 10 milyon dolar alan Türkiye, 2020’de bu gelirini katlamaya hazırlanıyor.

Hint düğün pazarının Türkiye’deki önemli temsilcilerinden Inventum Global’in Kurucu Ortağı Bünyat Özpak, kasım ayına kadar başta Bodrum olmak üzere Antalya ve İstanbul’da büyük Hint düğünlerinin devam edeceği bilgisini verdi.

Bodrum’da yakın zamanda 2 büyük Hint düğünü yaptıklarını anlatan Özpak, “Hint düğünlerinin paket ücreti 500 bin dolardan başlayıp sınırsız olarak yukarı çıkıyor. Düğünü yapacak aileler onlarca, yüzlerce misafirini de Türkiye’ye taşıyor. Ulaşım açısından Tayland gibi bölgeler düğünlerin ilk sırasında ama ‘Antalya nerede?’ diye sordukları günlerden bugüne gelmek çok büyük başarı oldu” dedi.

Kaynak: (Milliyet) - Milliyet Editör:
Etiketler: 500, bin, dolardan, başlıyor!, Para, yağıyor...,
Yorumlar
Haber Yazılımı