Haber Detayı
20 Şubat 2017 - Pazartesi 08:42
 
500 bin yeni mezuna iş fırsatı
Bankalar, belediyeler, kamu kurumları ilana çıktı. Mart’ta çok sayıda personel alımı yapılacak. İstihdam seferberliği kapsamında 500 bin yeni üniversite mezunu için de fırsat kapısı açılacak. Gençler iş sahibi olacak...
- Haberi
500 bin yeni mezuna iş fırsatı

Hükümetin başlattığı seferberliğine destek büyürken; kamu kurumları, bankalar, üniversiteler, belediyeler personel alım ilanı yayınlamaya başladı. Birçok kurum resmi internet sitesinde ve Devlet Personel Başkanlığı sitesinde ilan yayınlayarak yapacağını duyurdu. Özellikle Mart'ta yapılacak alımlarla binlerce üniversite mezunu gence de iş kapısı açılacak. Bazı kamu kurumları da kadro taleplerinin karşılanması için Maliye Bakanlığı'nın kapısını aşındırıyor.

SİGORTALARI DEVLETTEN
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, istihdam seferberliği kapsamında güçlü bir kampanya yürütüldüğünü belirterek, 500 bin yeni üniversite mezunu için de fırsat kapısı açıldığını söyledi. 5 yaşlık dilimde 6 milyondan fazla gencin bulunduğunu anımsatan Müezzinoğlu, girişimcilik eğitimleri, desteklerle her birini işe yerleştirmeyi hedefledikleri mesajını verdi. Bakan Müezzinoğlu, "Bu gençlerin teorik bilgisi var, ama pratikleri yok. İşveren de acemileri almak istemiyor. Biz bu gençlerin sigortasını yatırıp, işe adapte olmaları için eğiteceğiz" şeklinde konuştu.

Dışişleri Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı, PTT, TÜBİTAK, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Şeker Fabrikaları, Jandarma Genel Komutanlığı ve üniversiteler alım ilanları verdi. Özellikle gençlerden bu kadrolara yoğun başvuru yapılıyor.

Kamu kurumları Maliye'den kadro isterken; Bakanlık ihtiyaç duyulan alanlarda kadro durumu ve hizmet ihtiyacına göre, personel açığı olan branşlara KPSS sonuçları dikkate alınarak yerleştirme işlemlerinin yapıldığını bildirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 500, bin, yeni, mezuna, iş, fırsatı,
Yorumlar
Haber Yazılımı