Haber Detayı
20 Ekim 2016 - Perşembe 14:37
 
6 Çocuk Kulübünde 2 Bin Anne ve Çocuğa Eğitim
Çayırova Belediyesi tarafından hizmete sunulan, okul öncesi eğitimin temel taşlarından olan Anne-Çocuk Kulüpleri ve örgün öğretime büyük destek sunan Bilgievleri uzman öğretmen kadrosu ile yeni eğitim döneminde hizmet vermeye başladı.
Çayırova Haberi
 6 Çocuk Kulübünde 2 Bin Anne ve Çocuğa Eğitim

 

 

 

4-6 yaş arası çocuklara okul öncesi eğitim hizmeti sunan Anne-Çocuk Kulüpleri yeni eğitim yılının startını verdi. Özgürlük Mahallesi, Yenimahalle, Şekerpınar, İnönü, Atatürk ve Emek Mahallelerinde 6 ayrı bölgede hizmet veren ve 2016-2017 eğitim öğretim dönemi ile eğitimlere başlayan çocuk kulüpleri yeni dönemde de hem annelerin hem de çocukların vazgeçilmezi oldu. Eğitim öğretim dönemiyle birlikte hizmet vermeye başlayan kulüpler çocukların yanı sıra veliler içinde ayrı bir öneme sahip. Anne çocuk ilişkisi başta olmak üzere, okul öncesi eğitimin verildiği, çocukların yeteneklerinin keşfedildiği, beceri ve gelişimlerinin yanında sosyalleşmesi adına önemli adımların atıldığı çocuk kulüpleri, yeni dönemde birçok projeye de imza atacak. Geziler, sosyal ve kültürel programlar ile hem çocukları hem de anneleri memnun edecek olan çocuk kulüpleri yıl boyu devam edecek eğitim programı çerçevesinde çalışmalarını sürdürecek. Anne - Çocuk Kulüplerimizde haftada üç gün eğitim alan çocuklarımızın ders süreleri iki buçuk saat çıkarıldı. 660 çocuk eğitimlerine devam ederken 660 annede Kuran-ı Kerim, İngilizce, anne çocuk psikolojisi, rehberlik ve iğne oyası gibi bir çok alanda ücretsiz kurs alma imkanı buluyor.

 

5 Bilgievi ve Gençlik Merkezinde Toplam 8 Bin Öğrenci ve Veli Eğitim Alıyor

 

İlçe genelindeki 5 Mahallede hizmet veren Çayırova Belediyesi Bilgievleri yeni eğitim dönemine hızlı başladı. Öğrencilerimize, alanında uzman eğitmenlerin eşliğinde ücretsiz eğitimler verilen bilgievlerinde öğrenciler sene boyunca okula yardımcı etüt dersleri ile birlikte Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilgisi gibi ana derslerin yanı sıra  tiyatro, bilgisayar, satranç, müzik, ebru, gibi atölyelerde profesyonel eğitimler alırken, bireysel ve sosyal alanda da eğitim alıyor. Özellikle müzik ve tiyatro atölyelerine yoğun ilgi gösteren öğrenciler keyifli vakit geçiriyorlar. Müzik Kulüplerinde Gitar, Keman, Bağlama, Ney, Piyano eğitimi veren Bilgievleri, 8-14 yaş grubu ilköğretim çağı öğrencilerine okul harici zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilecekleri ve onlar için bilgiye ulaşma, kendini geliştirme imkânını sağlayarak, bilgisayar ve internete ulaşma fırsatı olmayan çocuklara bu imkânı vererek tüm hizmetleri ücretsiz olarak sunuyor. Öğrenciler Bilgievlerinde yıl boyunca gördükleri Türkçe, Matematik, Fen Bilgisi, Tarih ve İngilizce dersleri yanında çeşitli eğitimler ve seminerler alarak sınavlara hazırlanıyor.

İmkanlarımızı En İyi Şekilde Kullanarak Çocuklarımızı Geleceğe Hazırlıyoruz

Bilgievlerini ve anne-çocuk kulüplerini ziyaret eden Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, veliler ile de görüşerek yapılan ve planlanan çalışmalar ile ilgili bilgilendirmede bulundu. Anne-Çocuk Kulüpleri ve Bilgievlerinin çok önemli olduğunu ifade eden Demirci “Aile ve okul bağıyla birlikte çocukların kişisel gelişimi, bilgi ve becerisini arttırmayı hedefliyoruz. Çocuklarımızın eğitimine, fiziksel ve zihinsel gelişimlerine katkı sağlayacak hizmetlere duyulan ihtiyaçları tespit edip çalışmalarımızı bu yönde şekillendiriyoruz. Öğrenmeyi sevgi ile bütünleştiren, daha çok okuyan, daha çok düşünen, daha çok üreten bir nesil için imkanlarımızı verimli bir şekilde kullanıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ve onları yetiştiren anneleri sanat kurslarıyla, ders destek etütleri konusunda uzman eğitmenlerle bilgilendirerek destekliyoruz” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , 6, Çocuk, Kulübünde, 2, Bin, Anne, ve, Çocuğa, Eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı