Haber Detayı
24 Haziran 2017 - Cumartesi 05:26
 
81 ilde
81 ilde eş zamanlı operasyon Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Türkiye genelinde otobüs terminali, tren garı, havalimanı ve deniz iskelelerinde 12 bin 72 polisin katılımıyla "Huzur Arife Operasyonu" gerçekleştiriliyor.
- Haberi
81 ilde

Emniyet Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, Türkiye  genelinde otobüs terminali, tren garı, havalimanı ve deniz iskelelerinde  gerçekleştirilen "Huzur Arefe Operasyonu" kapsamında, İstanbul'da 39 ilçede  uygulama yapılıyor. 

Türkiye genelinde 81 ilde başlatılan ve bayram süresince devam edecek  uygulamalar kapmasında, İstanbul'da gerçekleştirilen uygulamalara narkotik  suçlarla mücadele, mali suçlarla mücadele, terörle mücadele, kaçakçılık ve  organize suçlarla mücadele, özel harekat, çevik kuvvet ve trafik ekiplerinin de  aralarında olduğu çok sayıda polis katılıyor.

Bayram tatili için şehir dışına çıkanların yoğunluk oluşturduğu Pendik  İskelesi'nde, araçların iç ve bagaj kısımları tek tek arandı.

Ekipler, kontrollerde şahısların da üst aramasını da  gerçekleştirirken, şüpheli şahısların Genel Bilgi Tarama (GBT) kontrolleri  yapıldı.

Bayram nedeniyle uzun araç kuyruklarının oluştuğu iskele önünde  ekipler, araçların gerekli kontrollerini sağladıktan sonra gemiye geçişine izin  veriyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 81, ilde, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı