Haber Detayı
18 Kasım 2017 - Cumartesi 10:59
 
IŞIK DARICA'DA KONUŞTU
Muhtarların ve sivil toplum kuruluşların yer aldığı, Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın katılımıyla gerçekleşen Darıca Ak parti İlçe Teşkilatı’nın toplantısı Darıca Elit Otel’de yapıldı
Darıca Haberi
IŞIK DARICA'DA KONUŞTU

Toplantıda Başbakan Yardımcısı Fikri Işık’ın yanısıra Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Kocaeli Milletvekili Cemil Yaman, Kocaeli Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Darıca Belediye Başkanı Şükrü KarabacakDarıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Darıca Ak parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Cengizhan RamazanoğluDarıca Belediyesi  Meclis Üyeleri, Darıcalı Muhtarlar, okul müdürleri,  ve ilçede faaliyetlerini sürdüren sivil toplum kuruluşları temsilcileri yer aldı.

Toplantının ilk olarak açılış konuşmasını Darıca Ak parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık yaptı. Bıyık konuşmasında, "Başbakan yardımcımız Fikri Işık'ı Darıca'da ağırlamaktan mutluluk duyarız. Her zaman ilçemize olan ilgisi ve katkısı ortadadır. İnşallah bugün burada yapacağımız toplantı bereketli olur. Tüm katlımcılara teşekkür ederim."dedi.İlçe Başkanı Bıyık'ın ardından kürsüye Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak geldi. Başkan Karabacak konuşmasında, Darıca'da yapılan hizmet ve projelerin özeti ile ilgili bir açıklama yaptı. Başkan Karabacak konuşmasında Başbakan Yardımcısı Fikri Işık'ın bugün Darıca'da özellikle askeri alan ile ilgili vereceği müjdeler olacağını tahmin ettiğinide söyledi.

ÖNCE ÜLKE GÜNDEMİNİ DEĞERLENDİRDİ

Bıyık ve Karabacak'ın ardından kürsüye gelen Başbakan Yardımcısı Fikri Işık konuşmasında, "Fırsat buldukça sisinle bir arada olmaktan duyduğum memnuniyeti dile getirmek isterim. Öncelikle ülke gündeminden biraz bahsetmek isterim. Sonra sizlerle karşılıklı konuşacağız. Bölgemizde hangi aktör olursa olsun önce samimi olsun. Bölgenin kendi insanı muhacir konumuna düşürüldü. Sadece Suriye'de 1 milyona yakın insan hayatını kaybetti. Artık herkes elini taşın altına koysun. İkiyüzlü yaklaşımları kabul edemeyiz. İnsanların evleri başlarına yıkılırken bölgede menfaati olanların buraları kan gölüne çevirmesine göz yumamayız. Tabi bunu yaparken mutlaka ilkeli olmak gerekir. İşine geldiği gibi davranırsan iki gün sonra senin başına bir şey gelirse bu ilkeler gündeme gelir."dedi.

KABUL EDEMEYİZ

Işık, "NATO tatbikatında Atatürk ve Erdoğan'ın fotoğraflarını düşman saflarında sergileyenlere karşı gösterdiğimiz tavır nettir. Her tarafta düşman iş başında. Bizde bu NATO'ya üyeyiz. Hemde önemli bir üyeyiz. Resmi özür dilediler. Ancak özüre rağmen bu konu kendi içimizde değerlendirilecektir. NATO'dan her temel beklentimiz bu konu ile ilgili bütün boyutları incelemesidir. Hangi güç Gazi Mustafa Kemal'i hasım boyutunda planlamıştır. Farklı birşe mi var? Ayrıca Cumhurbaşkanımızı hedefe koymak neyin amacıdır? Bu konunun açığa çıkarılması bizim açımızdan son derece önemlidir. Türkiye kendine yeter bir ülke olmasaydı İMF'nin 3 kuruşuna muhtaç bir ülke olsaydı, Kocaeli'de deprem sonrası emekli maaşlarını ödeyemeyecek durumda olsaydık ve bunlar yine yaşansaydı. Büyük operasyon içindeler. Ülkemizi yine kaosa sürüklemek istiyorlar. Allaha şükrüler olsun tüm bu operasyonları geri püskürtecek bir ülke konumundayız."dedi.

DARICA'DA GÜNÜ KURTARAMAYIZ

Işık konuşmasının son bölümünde yerel gündeme ilişkin konulara değindi. Başbakan yardımcısı Fikri Işık, "Bugün 200 Bin nüfuslu darıca'dayız. Peki gelecek yıllarda ilçenin nüfusu ne kadar artacak? Biz planlarımızı yaprken gelişen ve büyüyen nüfusu da göz önüne almalıyız. Bugün ulşaımda yaşanan sıkıntılar şehri yıılar önce planlayarın geleceği görmemelerinden kaynaklıdır. Metro projemiz ile Darıca, Çayırova, Gebze bağlantıları ile yeryüzü ulaşım yükünü biraz olsun yer altına alabilmek. 2018 sonunda banliyo hattını da ulaşıma açmış olacağız. Darıca'da kamu yatırımlarını önemsiyoruz. darıca en hızlı büyüyen ilçemiz. Ben parti kurulduğunda hatırlıyorum darıca'nın nüfusu 55 Bin idi. Bugün 200 Bin üzerinde. Darıca'nın eğitimi tam bir facia idi. O günden bugüne yaptığımız yatırımlarla ikili eitimi bir yada 2 yıl içinde kaldıracağız. Hedefimiz 30'a yakın sınıflar ve tekli eğitimle Darıca'yı eğitimde en iyisi yapmak. Farabi hastanemizin eğitim araştırma hastanesi olmasına ilişkin çalışmayı sürdürüyoruz. Ağız diş hastanesi projede tamamladı. Önümüzdeki aylarda yapım ihalesine geçilecek. En kısa sürede bitirmeyi hedefliyoruz. Mevcut kapasitenin en az iki katına çıkaracağız. Kamu alanı açısından fakir bir ilçe ve büyüme, genişleme şansı yok. 910 dönümlük askeri alanın kamu ihtiyaçlarını karşılaması maksadıyla Büyükşehir Belediyesine devrini imzaladık. Tamamı Darıca halkının kullanımına sunulacak."dedi.

 

.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: IŞIK, DARICA'DA, KONUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı