Haber Detayı
18 Ekim 2018 - Perşembe 21:42
 
Işık Dosyasını Teslim Etti
Darıca CHP Genlik Kolları Başkanlığı'ndan geçtiğimiz hafta istifa eden Aydın Işık bu akşam Darıca Belediyesi Meclis Üyeliği Aday Adaylığı dosyasını törenle teslim etti.
Darıca Haberi
Işık Dosyasını Teslim Etti

Aydın Işık'ın meclis üyeliği aday adaylığı teslim törenine CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Orhan, CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız, CHP Darıca İlçe Başkanı Gürer Yıldırım, Darıca CHP Eski İlçe BAşkanı aynı zamanda belediye başkan aday adayı Yakup Törk, Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ümit Kızılbuğa, Darıca CHP İlçe Sekreteri Asuman Tolunay, ana kademe ve gençlik kolları yönetimi, mahalle gençlik kolları başkanları ve yöneticileri, lise sorumluları ve diğer partililer katıldı.

BU KEZ DE KAYBEDERSEK GENÇLERLE KAYBEDELİM

Düzenlenen programın açılış konuşmasını CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Orhan yaptı. Orhan konuşmasında, "Partimiz bugüne kadar hep aynı isimlerle seçimde yarıştı. Aynı taktikle yapılan yarışmalardan farklı sonuçlar çıkmadığını gördük. Artık önümüzdeki seçimlerde kadınlar ve gençlerle yarışmamız gerektiğini düşünüyorum. Yine kaybedebiliriz ama hiç olmazsa bu kez gençlerle kaybedelim. Yakup Törk başkanımız genç bir isim. Aydın Işık arkadaşım gençlerin arasından çıkan bir isim. Belediye meclis üyesi aday adaylarımız ve belediye başkan aday adaylarımızın genç isimlerden ve kadınlardan oluşması en büyük beklentimizdir. Bunu ben genel merkezimizde yapılacak ilk toplantıda dile getireceğim. Sizlerde ilçe başkanlığı noktasından üst noktalara kadar bu söylemi gündeme getirmelisiniz."dedi.

IŞIK BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE MECLİSNDE DE OLMALIDIR

Orhan'ın ardından konuşmasını gerçekleştirmek üzere kürsüye gelen CHP Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Andız da, "Aydın Işık arkadaşımın meclis üyeliğini şimdiden kutlamak istiyorum. Sadece ilçebelediye meclis üyeliği değil aynı zamanda kendisini Kocaeli Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi olarak göreceğimizden hiç kuşkum yok. Beklentimiz bu yönde. Aksi bir durumla karşılaşmamız durumunda buna tepki de göstereceğimizin bilinmesini isteri. Aydın Işık arkadaşım partisine olan katkısı ile, bilgi birikimi ile, verdiği emekle, tahsili ve vizyonu ile, ahlakı ve duruşu ile bu göreve layıktır."dedi. Andız'ın ardından kısa bir selamlama konuşması gerçekleştiren Darıca CHP İlçe Başkanvekili Gürer Yıldırım, "Aydın Işık kardeşimiz bu yol çıkma cesareti ile herkese örnek olmuştur. Kendisini kutlarım."diyerek kısa bir selamlama konuşması gerçekleştirdi.

TEŞEKKÜRLE VEDA ETTİ DOSYASINI VERDİ

Kürsüye son olarak Darıca Belediye Meclis Üyeliği aday adaylığı başvuru dosyasını ilçe başkanlığına teslim edecek olan Aydın Işık geldi. Işık konuşmasında, bugüne kadar bir arada görev yaptığı gençlik kolları yönetimindeki arkadaşlarına ve özellikle kendisi ile aynı anda istifa eden Yakup Törk'e teşekkür ederek helallik istedi. Görev yaptığı dönemdeki seçim yarışlarını ve özellikle Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun adalet yürüyüşünü de anıları arasında büyük yer ettiğini belirten Işık özgeçmişi hakkında bilgi verdi.

Aydın Işık Kimdir?
21 Eylül 1988 Üsküdar doğumlu. Ailesi 35 yıldır Darıca Abdi İpekçi Mahallesi'nde ikamet ediyor.İlk orta ve lise eğitimini tamamlamasının ardından Zonguldak Karaelmas Üniversitesi İnşaat Teknikeri olarak mezun oldu.Daha sonra Uluslarrası Kıbrıs Üniversitesi İnşaat Fakültesi'nden de mezun oldu. Daha sonra Gedik Üniversitesi'nde İş sağlığı ve güvenliği üzerine yüksek lisansını tamamladı. 2015 yılında Darıca CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı seçildi.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
Etiketler: Işık, Dosyasını, Teslim, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı