Haber Detayı
16 Ağustos 2016 - Salı 10:57
 
Işık: “Muhalefetin duruşundan memnunuz”
Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, birlik beraberlik içerisinde engelleri tek tek aşarak yollarına devam edeceklerini belirterek, "Çok mesafe aldık Türkiye olarak. Bugün özellikle 15 Temmuz gecesi bazı ülkelerin ortaya koyduğu tavırdan Türkiye'nin gerçekten belirli bir güce eriştiğini herkes net olarak anladı." dedi.
Kocaeli Haberi
Işık: “Muhalefetin duruşundan memnunuz”

Isparta'da temaslarda bulunan Işık, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın'ı makamında ziyaret etti. Günaydın ve meclis üyeleri tarafından karşılanan Işık'a çiçek takdim edildi.

ISPARTA’DA ÖNEMLİ ZİYARETLER

Bakan Işık, yaptığı konuşmada, Isparta'nın en seçkin şehirlerden bir tanesi olduğunu, ülkenin gelişmesine ciddi katkı sağlayan bir il olduğunu anlattı. 2012'de inşaatına başlanan Kara Havacılık Okulu tesisleriyle ilgili son durum hakkında bilgi almak için Isparta'da olduğuna değinen Işık, Kara Havacılık Komutanlığı ve bir alayı da Isparta'ya almalarıyla birlikte kentte ciddi hareketlilik olacağını söyledi. Önemli ölçüde TSK personelinin Isparta'da ikamet edeceğinin altını çizen Işık, kentte üç şehit ailesine de ziyarette bulunacağını belirtti.

VATANDAŞLARA TEŞEKKÜR ETTİ

Işık, 15 Temmuz gecesi ortaya koyduğu tavır için Isparta halkına şükran borçlu olduklarını dile getirerek, şu değerlendirmeyi yaptı:  "Halkımız bu hainlerin emellerine ulaşmasına fırsat vermedi. Bunun için yolları kapattı. Orada hainlerin harekat alanını tamamen kısıtladı ve ortadan kaldırdı. Bundan dolayı hakikaten şükran borçluyuz. O gün, bugün millet olarak birbirimize tamamen kenetlendik. Siyasi partiler kendi içlerindeki tatlı rekabeti bile bir kenara bırakıp, bir milli mesele olarak her konuda dayanışma sergiliyor. Sayın Kılıçdaroğlu'nun, Sayın Bahçeli'nin darbe konusundaki duruşu, bütün milletimizin takdirini kazandı. Bundan sonraki süreçte de bu konudaki duruşlarından dolayı hepimiz memnunuz. Bunun bütün illerde siyasetin içerisinde de karşılıklı anlayışa dönüşmesi çok önemli. İnşallah, bundan sonra bu birliğimizi, beraberliğimizi daim eyleriz."

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZ GÜÇLENMELİ

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, birlik beraberlik olduğu zaman hiçbir engelin kalıcı olmayacağına dikkati çekerek, "Engelleri tek tek aşarak yolumuza devam edeceğiz. Çok mesafe aldık Türkiye olarak. Bugün özellikle 15 Temmuz gecesi bazı ülkelerin ortaya koyduğu tavırdan Türkiye'nin gerçekten belirli bir güce eriştiğini herkes net olarak anladı. Daha almamız gereken yol var. En hızlı şekilde bu yolu almak için de milli birliğimizi ve beraberliğimiz korumamız, hatta güçlendirmemizdir. Bu açıdan da yolumuza bu anlayışla devam edeceğiz." diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Işık:, “Muhalefetin, duruşundan, memnunuz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı