Haber Detayı
17 Ocak 2017 - Salı 10:37
 
Isuzu İşçileri Direnişte
Anadolu Isuzu fabrikasında çalışan işçiler, patronun telafi çalışması ve zorunlu yıllık izin dayatması üzerine direnişe başladı.
Çayırova Haberi
Isuzu İşçileri Direnişte

 

Çayırova'da kurulu bulunan Anadolu Isuzu fabrikasında panolarına asılan, “Olumsuz piyasa koşulları ve bunun beraberinde getirdiği talep yetersizliği” sebebiyle 16­20 Ocak tarihleri arasında 5 gün üretimin durdurulacağı ve bu günler için telafi çalışmasının uygulanacağının ifade edildiği duyuru sonrası Anadolu Isuzu fabrikasında çalışan Birleşik Metal­İş üyesi işçiler, gece vardiyasından bu yana fabrika önünde bekleyişlerini sürdürüyor.


İŞÇİLER FABRİKA ÖNÜNDE BEKLİYOR
Aynı ilanda 23­28 Ocak tarihleri arasında yıllık izin uygulaması yapılacağı da söylenirken, Isuzu'da işçiler bu dayatmaları kabul etmeyerek fabrika önünde direnişe başladı. Patron tarafından yazılan yazıya göre bugün üretimin yapılmayacağı söylenirken, fabrika önünde bekleyen işçiler ekonomik krizin faturasının kendilerine ödetilmeye çalışılmasına itiraz ediyor.
Fabrika önünde bekleyen işçilerin lavabo ihtiyaçlarını karşılamasına dahi izin verilmezken direniş sürüyor. Avukatları aracılığıyla tutanak tutan ve imza toplayan işçiler, bu dayatmayı kabul etmeyeceklerini ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Isuzu, İşçileri, Direnişte,
Yorumlar
Haber Yazılımı