Ada Ekspresi işlerlik kazanmalı!
Haber
15 Mayıs 2019 - Çarşamba 11:20
 
Ada Ekspresi işlerlik kazanmalı!
CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, Adapazarı Ekspres trenleriyle ilgili Ulaştırma Bakanlığı’na soru önergesi verdi. Akar, Daha önce karşılıklı 24 ayrı seferin gerçekleştiği hattın 10 sefere düşmesi ile birlikte günlük 30 bin yolcudan aylık 20 bin yolcuya düştüğünü ileri sürdü, hattın işlerlik kazanmasını istedi.
Kocaeli Haberi
Ada Ekspresi işlerlik kazanmalı!

Adapazarı- Haydarpaşa bölgesel trenlerinin hızlı tren yapımı gerekçesiyle durdurulması sonrasında aradan geçen 7 yıla rağmen eski işlerliği kazandırılamadı. Özellikle işçi, memur ve öğrencilerin yararlandığı bölgesel hatta ilişkin sık sık mecliste söz alan CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, 2015 yılında tekrar kısıtlı olarak çalışan hatta ilişkin Ulaştırma Bakanlığına sorular yöneltti.

NEREDEN NEREYE

Daha önce karşılıklı 24 ayrı seferin gerçekleştiği hattın 10 sefere düşmesi ile birlikte günlük 30 bin yolcudan aylık 20 bin yolcuya düştüğünü belirten Akar yapılan son değişikliklere tepki gösterdi. Bölgesel hattın akıbetine ilişkin Ulaştırma Bakanlığına sorular yönelten Akar’a Bakanlık verdiği cevapta şunları söyledi: “Köseköy-Pamukova Hat Kesimine Sinyalizasyon ve Telekominikasyon Sistemlerinin Tesisi Projesi’ kapsamında Doğançay Batı yönü deplase işlerine başlanacağından günlük gidiş-geliş 10 sefer olan Adapazarı Bölgesel Trenleri 8 sefere düşürülerek bu trenlerin Köseköy ve Büyükderbent duruşları kaldırılmış ve eski güzergahından çalıştırılmak üzere yeniden düzenlenmiştir.”

BAŞKA BAHARA KALDI

7 yıldır bu hatta işlerlik kazandırılamadığının altını çizen CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, “Maalesef beceremediler, vatandaşa hizmet değil bu şekilde zulmettiler” dedi. Akar’ın yolcu sayılarına ilişkin Bakanlık rakam vermezken, YHT ve Adapazarı trenlerinin saatlerinin çalışmalar tamamlandıktan sonra yeniden düzenleneceğini, Adapazarı trenlerinin aylara göre yüzde 55-70 doluluk aralıklarında seyrettiğini söyledi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ada, Ekspresi, işlerlik, kazanmalı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı