Adalet olmazsa devlet olmaz
Haber
18 Haziran 2017 - Pazar 10:39
 
Adalet olmazsa devlet olmaz
Darıca ilçe Başkanı Yakup Törk, Çınaltı Mevkii’nde düzenlediği basın açıklaması ile partisinin lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’nü değerlendirdi
Darıca Haberi
Adalet olmazsa devlet olmaz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı 'Adalet Yürüyüşü' için Darıcalı CHP’lilerden de yoğun destek geldi. Türkiye’de adalet, hukuk, demokrasi ve özgürlük istediklerini belirten Darıca CHP İlçe Başkanı Yakup Törk “Yürütülen uygulamalar, arkadaşlarımız, gençler ve milletvekillerinin tutuklanması Cumhuriyet Türkiyesine yakışmamaktadır” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’dan ‘adalet istiyorum’ haykırışıyla Türkiye’de daha önce örneği olmayan demokrasi ve adalet yürüyüş başlattığını belirten Törk “Bu yürüyüşü hep birlikte destekliyoruz Bu alandan Genel Başkanıma ve yürüyüşe katılan tüm  arkadaşlara selam gönderiyoruz. Darıca olarak bu mücadeleyi yürekten inanıyoruz. Genel Başkan’ın arkasındayız” dedi.

TÖRK HERKESE TEŞEKKÜR ETTİ

CHP Lideri Kılçdaroğlu’nun başlattığı yürüyüşün ikinci gününde kendisinin de bu harekete katıldığını ifade eden Törk, “Unutmayın adalet bir gün herkese lazım olacak. Bu sadece bir milletvekili tutuklanmasına ilişkin basit bir durum değil. Adalet devletin temelidir. Adaletin olmadığı yerde ne devlet olur ne de millet. Yargının bağımsız olması ülke birliğinin ve istikrarın asıl kaynağıdır. Ancak ne yazık ki günümüz Türkiye’sinde bundan bahsedemiyoruz.” dedi. Törk konuşmasının sonunda basın açıklamasına katılan partilileri, vatandaşları ve Çınaraltı Mevkide düzenlenen basın açıklmasında güvenli önlemleri alan darıca İlçe Emniyet Müdürlüğü personeline teşekkür etti. Sık sık sloganlarla kesilen basın açıklamasına CHP darıca Eski Başkanları Selman Kösali, Baykal Kaya, son kongrede Yakup Törk ile yarışan Erhan Soyak, Eski İl Genel meclis Üyesi Seyfettin Kayabey gibi isimler de yer aldı.

Haber: Adnan Ayvaz

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Adalet, olmazsa, devlet, olmaz,
Yorumlar
Haber Yazılımı