Haber Detayı
15 Mayıs 2020 - Cuma 13:33
 
ADD, “Coşkuya ortak olalım!”
Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Kocaeli’deki Gebze, İzmit, Yahya Kaptan, Derince, Gölcük, Karamürsel ve Körfez Şubeleri 19 Mayıs’ın sokağa çıkma yasağına denk gelmesi nedeniyle vatandaşlara çağrı yaparak, “19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramımızı balkonlarda kutlayalım” dedi.
Kocaeli Haberi
ADD, “Coşkuya ortak olalım!”

Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Kocaeli’deki Gebze, İzmit, Yahya Kaptan, Derince, Gölcük, Karamürsel ve Körfez Şubeleri 19 Mayıs’ın sokağa çıkma yasağına denk gelmesi nedeniyle bu coşkuyu pencere ve balkonlarda kutlayacak. ADD’nin Kocaeli’deki 7 şubesi yaptıkları ortak yazılı basın açıklamasında tüm vatandaşları bu coşkuya ortak olmaya davet etti. Atatürkçü Düşünce Derneği’nden yapılan açıklamada: “Milli mücadelenin ilk adımı olan, 19 Mayıs 1919 Ulus devletimiz ve Cumhuriyetimiz için de başlangıç noktasıdır. Açık işgalin, ihanetin pençesinde boğulmaya, tarihin sahnesinden silinmeye çalışılan bir ulusun, Mustafa Kemal gibi bir dâhinin etrafında kenetlenerek, yeniden doğuşunun, var oluşunun ve ilelebet var olacağının ilk adımıdır. 1915’ de, Çanakkale’de destanlar yazan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu kez, Türkiye Cumhuriyeti devletinin kurulmasına kadar sürecek zorlu ve çetin bir savaşın başkomutanlığını üslenecektir. 1915 ve 1919 Tarihleri, yenilmez karşı konulamaz denen Emperyalizmin ezberlerini bozmuş, batmayan güneşlerini, ittifaklarıyla beraber tarihin derinliklerine gömmüştür. Dört yıl ara ile Kazanılan bu zaferler, Emperyalizmin içerideki uzantılarında da derin travmalar yaratmıştır. Ne var ki, O gün Mustafa Kemal için ölüm emri veren, işbirlikçi, tarikat cemaat liderlerinin adları bugün pek çok kamu kurumuna verilmiştir. Veya aynı zihniyetin elemanları Cumhuriyetin göz bebeği kurumlarının başına getirilmiştir. Bir kısmı da Atatürk düşmanlığının bayraktarlığını yapmaktadırlar. Özetle Emperyalizm ve içerideki işbirlikçileri o günde vardı bu günde varlar. Yarın da var olacaklardır.”

“ALANLARDA OLAMASAK DA BALKONLARDA OLALIM”

“Alanlarda olamasak da balkonlarda olalım” diyen Atatürkçü Düşünce Derneği yetkilileri, “Bu tarihi perspektifte, bizlere düşen en büyük görev, başta Atatürk olmak üzere, Milli Mücadelemizi, Cumhuriyetimizi yok sayanları, karalamaya çalışanları, uyduruk destanlar yaratıp 1915 ve 1919 ruhunu gölgelemeye kalkışanları her düzlemde teşhir etmek, antiemperyalist ruhu diri tutmaktır. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızın 101. Yılı olan 19 Mayıs 2020’de sokağa çıkma yasağı nedeniyle alanlarda olamayacağız. Ancak, aynı günün akşamı,  saat 19.19’da tüm halkımızı evlerinin pencerelerinden, balkonlarından önce İstiklal Marşımızı akabinde de Gençlik Marşımızı okuyarak coşkulu bir şekilde bayramımızı kutlamaya davet ediyoruz. Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor bayramımız kutlu olsun.” İfadelerine yer verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ADD,, “Coşkuya, ortak, olalım!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı