Haber Detayı
17 Ekim 2017 - Salı 13:07
 
Ağrılı 50 Öğrenci Darıca'yı Gezdi
İçişleri Bakanlığı'nın "Biz Anadoluyuz Projesi" kapsamında Ağrı'dan gelen 50 ortaokul öğrencisi Kocaeli'yi gezdi.
Darıca Haberi
Ağrılı 50 Öğrenci Darıca'yı Gezdi

Bakanlığın hayata geçirdiği proje kapsamında 4 gün önce  Kocaeli'ye gelen öğrenciler, kentin tarihi, kültürel ve doğal güzelliklerini görme imkanı buldu.

Ziyaretin ilk gününde kentteki sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya gelip  Kocaeli'nin kültürel değerleri hakkında bilgilendirilen öğrenciler, ikinci gün  Kocaeli Şehitliği, TCG Gayret Gemi Müzesi, Seka Kağıt Müzesi,  Hızır ReisDenizaltı Müzesi,  Kocaeli Bilim Merkezi ve SEKA Film Platosu'nu gezdi.

Öğrenciler,  Kocaeli gezisinin üçüncü gününde vapurla  İzmit'ten  Gölcük'e gitti. Birçok öğrenci ilk defa vapur turu yapmanın mutluluğunu yaşadı.

Osmangazi Köprüsü'nden geçerek  Darıca'da, 286 türde 3 bin 600 hayvana ev sahipliği yapan  Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi'ne giden öğrenciler, burada nesli tükenme tehlikesinde altındaki türleri görme şansı buldu. Öğrenciler, günü  İzmit'teki Hyundai fabrikasını gezerek tamamladı.

Kocaeli gezisinin ardından  Kocaeli Valiliği'ni ziyaret eden öğrenciler, ev sahipliğinden dolayı Vali  Hüseyin Aksoy'a teşekkür etti.

Aksoy, burada yaptığı konuşmada,  Türkiye'nin her yerinin önemli ve değerli olduğunu belirterek, ülkenin her bölgesini tanımak ve o bölgeler hakkında bilgi sahibi olmak gerektiğini söyledi.

Cumhuriyetin kuruluşunda ülkenin her tarafındaki insanların mücadele verdiğini vurgulayan Aksoy, "Bir bütün olarak bu mücadeleyi verdik ve bundan sonra da vermeye devam edeceğiz." dedi.

Aksoy,  İçişleri Bakanlığı'nın bu anlamlı projesi kapsamında  Ağrı'nın  Kocaeli ile eşleştiğini hatırlatarak, "Sizden sonra da yine arkadaşlarınız gelmeye devam edecek. Onları da sizler gibi burada ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız." ifadesini kullandı.

Ziyaretin ardından içinde  Kocaeli'nin yöresel ürünlerinin bulunduğu paketlerin hediye edildiği öğrenciler, Büyükşehir Belediye Başkanı  İbrahim Karaosmanoğlu'nu da ziyaretlerinin ardından  Ağrı'ya uğurlandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ağrılı, 50, Öğrenci, Darıca'yı, Gezdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı