Haber Detayı
13 Eylül 2019 - Cuma 08:40
 
AK Genç Çayırova’da ‘Başkanlık’ yarışı!
Geçtiğimiz günlerde istifasını veren AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler’in yerine yeni başkan aranıyor.
Çayırova Haberi
AK Genç Çayırova’da ‘Başkanlık’ yarışı!

AK Parti Çayırova İlçe Gençlik Kolları Başkanı İbrahim Güler geçtiğimiz günlerde, “Geleceğimizin mimarı gençlerimiz için durmadan, dinlenmeden çalışarak bu görevleri hakkıyla yerine getirebilmek adına her türlü fedakarlığı göstererek partimizi ve davamızı her şeyin önünde tuttum. Ancak artık hayatımdaki belli başlı değişiklikler, canımdan çok sevdiğim kızımın bana olan ihtiyacı ve işlerimin maksimum düzeyde yoğunluğu sebebiyle görevlerim ve yaşantım çakışmaya başlamaktadır. Bu nedenledir ki üzülerek ve her zaman Sayın Cumhurbaşkanımızın izinden yürüyebilmenin gururuyla görevlerimden istifa etmiş bulunmaktayım. Siz dava arkadaşlarımı en kalbi duygularımla, sevgi, saygı ve muhabbetle selamlarken; son olarak bu kutlu yürüyüşte birlikte yol yürüdüğümüz her bir ferde sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı bir borç bilirim” ifadeleri ile istifa ettiğini duyurmuştu.

 

 

TEŞKİLATI SAHAYA YANSITACAK KİŞİ BAŞKAN OLACAK

Güler’in istifasının ardından AK Genç Çayırova’da başkanlık yarışı başladı. Geçtiğimiz akşam AK Parti Kocaeli İl Gençlik Kolları Başkanı Emre Kahraman ilçe teşkilatına gelerek bir temayül yoklaması gerçekleştirdi. Gerçekleşen temayül öncesi açıklama yapan Başkan Kahraman, “İbrahim Başkanımız görevi bıraktı biz de bugünden itibaren yaptığımız istişarelerimiz sonrası Çayırova’da gençliğimizin lokomotifi olacak, gençliğimizin heyecanını, coşkusunu, enerjisini, ilçe başkanımızla, belediye başkanımızla, ilçe teşkilatımızı sahaya yansıtacak bir kardeşimizle yola devam edeceğiz. Sizlerde iyi biliyorsunuz ki biz gençlik siyaseti yapıyoruz, gençlikteki en önemli şey ise duygudur. Duygu olmadan gençlik siyaseti yapılmaz. Teşkilatın en zahmetli yeri Gençlik Kollarıdır. Biliyorsunuz zahmetsiz rahmet olmaz. Burada çektiğimiz rahmetler ileride daha üst seviyelerde siyaset yaptığımızda bize bir kere tecrübe olarak geri dönecektir aynı zamanda ise statü anlamında bize geri dönüşü olacaktır” dedi.

YENİ BİR YAPILANMAYA GİDECEĞİZ”

‘Çayırova’da yeni bir yapılanmaya gideceğiz’ diyen Başkan Kahraman, “Benim şöyle bir lafım vardır; ‘Gömleğin düğmesini alttan ne kadar doğru iliklersen yukarıya kadar da o kadar doğru iliklersin. Eğer alttan bir tane yanlış iliklersen yukarıya kadar doğru iliklesen de o gömleği doğru giymiş sayılmazsın’ demektir. Bu yüzden ben burada ‘Gömleği doğru giymemiz gerektiğini düşünüyorum. Arada kırgınlık, kızgınlık, küskünlükler, arkadan konuşmalar yaşanmış olabilir ama bundan sonra böyle bir şey olmasını istemiyoruz. Çünkü bugün burada yeni bir sayfa açacağız. Bu sayfa ile hem yeni hem de tecrübeli kardeşlerimizle kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu süreçte de eskiler yenilere yol göstererek, tecrübe ve bilgilerini aktaracaklar. Yeniler ise siyasetin adap ve usulünü tecrübeli arkadaşlarımızdan öğrenecekler” dedi.

SÜRECİ KİRLETMEDEN YOLA DEVAM EDİN

Sözlerini sürdüren Başkan Kahraman, “9 mahalle başkanımız ve teşkilatımızın her kademesi ile bayrağı daha ileri seviyeye taşımak için gecemizi gündüzüme katarak, gerekirse bazı şeylerden feragat ederek yapacağız. Bu kapsamda unutmayın ki bayrağı taşıyan her kardeşimiz bizler için değerlidir. Bu yüzden aday olan kardeşlerimin yollarının açık olmasını temenni ediyorum. Kendileri bu zamana kadar doğru bir üslupla süreci ilerlettiler. Bundan sonra da usulün doğru ilerlemelerini kendilerinden istiyoruz. Çayırova’da görmek istediğimiz tek şey uyumlu çalışmadır. Kimse unutmasın ki Çayırova gençliğinin köklü bir geçmişi vardır. Ne olursa olsun, bu süreci kirletmeden yola devam etmeliyiz” diye konuştu.

İŞTE ADAY OLAN İSİMLER

Başkanlık yarışında 8 kişi aday olurken, adaylar ise şu şekilde; Bedirhan Boy, Sedat Özçelik, Mustafa Kurt, Musa Günay, Murat Güveren, Genç Osman Güler, Recep Akpınar, Hakan Kartal

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Genç, Çayırova’da, ‘Başkanlık’, yarışı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı