Haber Detayı
29 Aralık 2017 - Cuma 22:51
 
AK Kadın Gebze’de Kongre Tamam!
AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları 4. olağan İlçe Kadın Kolları Kongresi bu akşam gerçekleştirildi.
Gebze Haberi
AK Kadın Gebze’de Kongre Tamam!

Gebze Osman Hamdi Bey Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongreye AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker ve eşi Ragibe Köşker, Gebze Belediyesi Başkan Yardımcısı Nilay Ayran, AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Seda Gören BölükAK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz, AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar, AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Cebelli Önder, AK Parti Gebze İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ayhan Yılmaz ve çok sayıda partili katıldı.

 

 

TEŞEKKÜR EDERİM

Divan seçimi ile başlayan kongrede açılış ve saygı duruşu ile devam edildi. Ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanın kongre için göndermiş olduğu mesajın gösterimi yapıldı. Mesajların ardından ilçe kadın kollarının faaliyet raporu okunarak oylandı. Raporun ardından ilk olarak Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker bir konuşma yaparak, “Kadın kollarımızı tamamlayarak kongre sürecini tamamlayacağız. Daha önce görev alan hanım kardeşlerimize yaptıkları çalışmalar için teşekkür ediyorum.” dedi.

 

 

ÇALMADIK KAPI BIRAKMAYACAĞIZ

Adnan Köşker’in ardından AK Parti Gebze İlçe Başkanı İrfan Ayar konuşarak, “Kadın kolları kongremizin hayırlı olmasını dilerim. AKP yeni bir döneme girmiştir. Bu yeni dönemde AK Parti kadrolarında yenilenme olması elzemdir. İlçe yönetimi ve gençlik kollarını yeniledik. Kadınlar siyasetin nesnesi değil öznesidir. Çalmadık kapı bırakmayacağız. Kahraman kadınlarımızın 15 Temmuz’da yaptıkları gördük. 2023 ve 2071 hedeflerine ulaşmak için daha çok çalışacağız. Kongremizin hayırlı olmasını dilerim.” diye konuştu.

 

 

BİLİNÇLİYİZ

AK Parti’li Ayar’ın ardından AK Parti Kocaeli İl Kadın Kolları Başkanı Serpil Yılmaz konuşarak, “Gücünü milletten alan AK Parti’de kongre sürecini yaşamaktayız. 12 ilçede bin kadınla mülakat yaparak bugün son ilçe kongremizi tamamlıyoruz. Ak kadınlar olarak kongrelerimizde birlik ve beraberlik içerisinde gerçekleştiriyoruz. Ak kadınlar olarak üzerimizdeki sorumluluğun bilincindeyiz. Kadınların hayatının değişmesi, kadınların daha çok karar mercilerinde olması AK Parti ile olmuştur. 17 bin 450 aktif üyemiz ile bu kutlu yolda yürüyüşümüzü gerçekleştiriyoruz.

 

 

HUZURU KADINLAR GETİRECEK

Çocuklarımızın daha güzel bir gelecek ve güçlü bir ülkeyi bırakmak en büyük gayemiz. Kadınlar olarak dünyayı güzelleştireceğiz. Biz inanıyoruz ki dünyaya barışı ve huzuru getirecek olan güç annelerin ve kadınların gücüdür. Yapılan tüm yatırımları kapı kapı dolaşan kadınların emeği var. 2019, 2013 ve 2071’de de yine ak kadınların eseri olacaktır. Durmadan ve yılmadan çalışacağız. Görev almış olanlara teşekkür ederken yeni görev alacak olan kadınlarımıza başarılar diliyorum.” dedi. AK Parti’li Yılmaz’dan sonra Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu konuştu.

DEĞERLERİMİZDEN UZAKLAŞMAYACAĞIZ

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu yaptığı konuşmada, “Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. 14 yıldır sizlere hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyorum. Siyasetteki temel anlayışımız insanı yüceltmektir. İnsanı yücelt ki devlet yücelsin. Yerlerde sürünüyorduk. Paramızın, devletimizin itibarı yoktu. Cumhurbaşkanımız sayesinde siyaset değer kazandı. İnandığımız değerler var. Bunlarla siyasete devam ettikçe başarılı olacağız. Bu değerlerden uzaklaştıkça kokuşmaya başlarız. İnandığımız değerlerden uzaklaşmadan siyaset yapacağız.

 

 

FIRSAT VERMEYECEĞİZ

Sağlıkta kuyrukta bekliyorduk. Aramıza fitne sokmak isteyenler fırsat vermeyeceğiz. Dünyanın bütün ülkeleri Kudüs konusunda bizim yanımızda yer aldı. Dedikodu ve basit şeylere asla itibar etmeyin. Seçim zamanında kim aday olacak falan bu benim veya sizin işiniz değil. Bu bir nöbet. Görev verildi görev sürem bitine kadar hizmet edeceğim.” diye konuştu. İbrahim Karaosmanoğlu’ndan sonra AK Parti Kocaeli Radiye Sezer Katırcıoğlu konuşarak, “Kongremizin hayırlı olmasını diliyorum. Kongreler siyasi partiler için önemli olup bir yenilenme sürecidir. AK Parti olarak genç bir parti olarak yolumuza devam edeceğiz.” dedi.

 

 

CEFAYI KADINLAR ÇEKİYOR

Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun ardından AK Parti Kocaeli İl Başkanı Şemsettin Ceyhan bir konuşma yaparak, “Birçok partinin il hatta genel kongresinden daha kalabalık olan bir kongreyi Gebze’de icra ediyoruz. 36 tane kongresinin 36’ncısı icra ediyoruz. Siyasete 2001 yılında başlayan biri olarak şunu ifade etmek isterim ki en zor işi olan ve cefayı çeken kadınlardır. Yaptığınız işin farkında olduğumuzu bilmenizi isterim. Sizlerle partide zor işleri yapıyoruz. Hem hayatımızın hem siyasetimizin özdesisiniz. Kongrelerimiz bir bayrak yarışıdır.

 

 

REFORMLAR YAPAN BİR PARTİYİZ

Gebze’yi 2014 yüzde 44 ile aldık. Önümüzdeki seçimde ise Gebze’den ve Kocaeli’nden oylarımızı yüzde 10 artırmak hedefimiz. Üye hedefimiz ise yüzde 30 olmuştur. Taşeron konusunda 1 milyon işçiyi taşerondan aldık herkesi daimi bir şekilde kadroya aldık. Neler yaptığımızı anlatacağız.” diye konuştu. Kongrede son olarak AK Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkan Yardımcısı ve MKYK üyesi Seda Gören Bölük, “Her zaman ne görev aldıysak ne görev olduğuna bakmaksızın aldığımız görevi en iyi şekilde yaptık. Eğitim ve istihdama kadar her alanda reformlar yapan bir AK Parti var.

 

 

GURUR DUYMALIYIZ

Kadınlar olarak bugün her yerde hiç olmadığımız kadar aktif isek bundan hepimiz gurur duymalıyız. Üzerimizdeki sorumluluk 15 Temmuz’dan sonra daha da artmıştır.” dedi. Gerçekleşen konuşmaların ardından AK Parti Gebze İlçe Kadın Kolları Başkanı Şenay Cebelli Önder yönetimi ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi. Kongre çekilen fotoğraf ile son buldu.

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Kadın, Gebze’de, Kongre, Tamam!,
Yorumlar
Haber Yazılımı