Haber Detayı
07 Ağustos 2017 - Pazartesi 13:59
 
AK Kocaeli’de kongre tarihi açıklandı
AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Milletvekili ve Teşkilat İl Koordinatörü Osman Boyraz’ın katıldığı basın toplantısıyla kongre tarihlerini açıkladı.
Kocaeli Haberi
AK Kocaeli’de kongre tarihi açıklandı

6’ıncı kongre sürecine giren AK Parti’de merakla beklenen ilçe kongre takvimi açıklandı. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, İstanbul Milletvekili ve Teşkilat İl Koordinatörü Osman Boyraz’ın da katıldığı il binasında düzenlenen basın toplantısıyla kongre tarihlerini açıkladı. Kartepe 27 Ağustos, 17 Eylül Darıca, 19 Eylül Dilovası, 23 Eylül Gölcük ve 24 Eylül Gebze olarak 5 ilçe kongreye gidecek. 3 dönem kuralının uygulanacağını belirten Milletvekili Boyraz, “İlçe başkanını belirlemek için önce temayül yoklaması yapacağız. Sonrada ilk olarak tek liste olarak Kartepe ilçemizde kongremizi gerçekleştireceğiz” dedi.

5 İLÇE SEÇİME GİDİYOR

Kongre takvimi hakkında açıklama yapan Milletvekili Boyraz, “Delege seçimlerimize start verildi ve sürecimiz devam ediyor. Öncelikle il başkanımıza ben çok teşekkür ediyorum. 62 bin üyenin oraya gelip oy kullanması takdire şayandır. 6 Ağustos’ta belde kongrelerimizi tamamladık. İlçe kongrelerimizi tarihi 19 Ağustos’ta başlayacak, 12 Kasın tarihinde son bulacak. Çalışmalarımızı nihayete erdi 5 ilçemizin kongresini eylül ayında yapacağız. 3 dönem kuralımız geçerli olduğundan Kartepe ilçemizde gerekli temayül yoklaması yapılarak. Gerekli kişi aday olacak. İlk kongremizi Kartepe 27 Ağustos, 17 Eylül Darıca, 19 Eylül Dilovası, 23 Eylül Gölcük, 24 Eylül Gebze olarak ilçe kongrelerimizi gerçekleştireceğiz. Kongre sürecimizin hayırlı olmasını diliyorum. AK Parti’nin şanına yakışır bir kongre süreci yaşayacağız” dedi.

10 AĞUSTOS'TA TEMAYÜL YOKLAMASI OLACAK

Kartepe ilçe başkanını belirlemek için teşkilat arası temayül yoklaması yapacaklarını belirten Başkan Ceyhan, “AK Parti olarak kongre takviminin sürecini sizlerle paylaşmıştık. Türkiye’ye örnek olacak bir katılımla ilçelerimizdeki delegelerimizi belirlemiştik. Birinci aşamayı tamamladık ve herhangi bir soruna neden olmadan delege sürecimizi tamamladık. Teşkilat içerisinde yaptığımız ve 3 ismin yazılacağı bir istişare olacak. 10 Ağustos Perşembe günü saat 16.00’da temayül yoklaması yapılacak. İlçe ana kademe yönetimleri ve yedek yönetimleri gençlik ve kadın kollarının yöneticileri, Kartepe Belediyesi meclis üyeleri ve mahalle ana kademe yöneticileri temayüle katılacak. Tek adaylı kongremizi yapmak üzere adayımızı belirlemiş olacağız” açıklamasında bulundu. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Kocaeli’de, kongre, tarihi, açıklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı