Haber Detayı
07 Şubat 2018 - Çarşamba 10:38
 
Ak Kocaeli Gebze'de Toplandı
 
 
 
Gebze Haberi


Kocaeli Ak Parti İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısı Gebze Merdan Kafe'de gerçekleşti.

Gerçekleşen basın toplantısına Kocaeli Ak Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, Gebze Belediye Başkanı Adnan Köşker, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Çayırova Belediye Başkanı Şevki Demirci, Gebze Ak Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar, Darıca Ak Parti İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Çayırova Ak Parti İlçe Başkanı Ali Osman Gür, Dilovası Ak Parti İlçe Başkanı Osman Akbulut,il ve ilçe teşkilatlarında görev yapan yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.Toplantının açılış konuşmasını evsahibi olarak Gebze Ak Parti İlçe Başkanı İrfan Ayar yaptı. Ayar'ın ardından söz alan Kocaeli Ak Parti İl Başkanoı Ceyhan, "İlçeler bazında teşkilatlarımızın kongrelerini tamamladık. Ardından Cumhurbaşaknımızı ilimizde ağırladık. Kocaeli Ak Parti İl Kongresi için bütün teşkilatlarımızın katılımı ile ve genel merkezin istişaresi ile şahsımınm adaylığını açıkladık. Coşkulu bir kongre adına hazırlığımıza başladık.Bu anlamda Gebze basını ile de bir araya geldik. İnşallah 25 Şubat'ta güçlü bir kongre ile hız kesmeden tüm ,ilçelerimizde KOcaeli'de öncelikle yerel seçimde ardından da Cumhurbaşkanlığı seçiminde önemli seçim sonucuna imza atmak istiyoruz."dedi.

TEŞKİLAT BAŞKANLARI SEÇİMDE OLMAMALI

İl ve ilçe kongreleri sonrasında teşkilatlarda görev alan isimlerin seçimlerde aday olamalrı yönünde de açıklama yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan,"Seçime 1 yıl var. Yenilenen yerlerimiz var. Göreve devreden arkadaşlar halkın arasından ayrılmaz, bizden de kopmaz. Kenara geçmez. Türkiye'de 30 il başkanı değişti.Yeni il başkanlarının seçimlerde görev almamaları yönünde genel bir perensip var. Bizim arzu ettiğimiz seçim döneminde teşkilatlarımızın boşalmamamasıdır."dedi.

GEBZE BANA İSTANBUL GİBİ GELİRDİ
Siyaset öncesinde hiç Gebze'ye gelmediğini belirten Ceyhan, "Gebze, Çayırova, Darıca ve Dilovası'ndan herdaim samimi destekler gördük. Belediyeler olarak buralara elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. En iyisinin yapıldığını burada cesurca ifade edebilirim. Ama bu hizmetlerde bazen gecikmeler oluyormu? Oluyor. Ama bu bölgeler bizim için gözbebeğimiz ayrıca seçimde ciddi oy aldığımız destek gördüğümüz noktalar."dedi.

SAĞLIK KONUSU SİYASETE ALET EDİLEMEZ
"Sağlık ve ulaşım noktasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olarak ilk ve öncelikli yatırımları Darıca ve Gebze Hattına yapıyoruz" diyen Ceyhan, "Gebze, Çayırova ve Darıca bölgesindeki hastanelerimizin daha da iyileştirilmesi, araştırma hastanesine dönüşümleri yeni hastane yapımları inanın Kocaeli'nin doğu noktasındaki ilçelerden daha önemli. Ulaşım konusunda önce Kartepe, Derince, Cengiz Topel hattını düşünmedik. Önce Gebze ve Darıca'yı öne çektik."dedi.

KEŞKE GEBZE BÖYLE OLMASAYDI
 Gebze AK Parti İlçe Kongresi'nde gelişen süreç ile ilgilide açıklama yapan Ceyhan, "İki listenin yarışmasını genel merkez istemedi. Biz alınan kararları önce ilimizde sonra genel merkezde istişare eder neticeyi uygularız. Canımız istedi diye kongre erteleme lüksümüz yok. Yaşanan arzu etmediğimiz şeyler oldu. O arakadaşların delege olmamasına ilişkin durum benimde içime sinmiyor. Ama farklı örneklerde var. Kongre kazanan başkanı istifa ettirip diğer kaybeden listeyi partinin başına getirme öreneği var. Bunu yaşamaktansa Gebze uyguladığımız yöntem daha iyi."dedi.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Ak, Kocaeli, Gebze'de, Toplandı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı