Haber Detayı
28 Şubat 2016 - Pazar 11:06
 
AK Parti’de eğitimler başlıyor
AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş Birim Başkanları Toplantısı’nda konuşan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Teşkilatçılık bir bütündür, hiyerarşik bir çalışmayı gerektirir. Bu alanda eğitim çalışmalarımız nisanda başlayacaktır” dedi
Kocaeli Haberi
AK Parti’de eğitimler başlıyor

AK Parti İl Başkanlığı Genişletilmiş Birim Başkanları Toplantısı Mevlana Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Toplantıya İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, ilçe başkanları, kadın kolları ve gençlik kolları başkanları, il ve ilçe birim başkanları katılım gösterdi. Ceyhan’ın konuşmasının ardından birimler masalarda özel görüşmeler yaptı.

ÇALIŞMAYA DEVAM

Toplantıda bir konuşma yapan Ceyhan, “Kocaeli teşkilatları olarak gayretli çalışmalar gerçekleştirdik. Teşkilatçılıkta ara vermek olmaz. Sürekli bir şekilde çalışmak gerekir. Eğer bundan uzaklaşırsak halk bize cevabını seçimlerde verir. Hep söylediğimiz gibi 1 Kasım seçimlerinin sonuçları bizi rahatlatmadı. Biz aynı hızda çalışmalarımıza devam ediyoruz ve devam edeceğiz. Bundan sonra mart ayından itibaren haziran ayında ramazan ayı geliyor. Yani nerdeyse 2016 yılını da geride bırakıyoruz. Zaman çok hızlı geçiyor. Ancak biz inancımızı kaybetmeden enerjimizi kaybetmeden çalışmaya devam etmeliyiz” şeklinde konuştu.

EĞİTİM ÇALIŞMALARI

Konuşmasının devamında Ceyhan, şunları söyledi: “Teşkilatçılık bir bütündür. Hiyerarşik bir çalışmayı gerektirir. Ancak tüm bu düzenleri üyelerimizin öğrenmesi için bu alanda üyelerimize eğitim çalışmaları yapacağız. Eğitim çalışmalarımızda ayrıca yeni anayasa, muhafazakar demokrasi, başkanlık sistemi ve terör konularında çalışmalarımız olacak. Eğitim çalışmalarımız nisan ayında başlayıp mayıs ayında son bulacak. Bu çalışmalarda hepimiz eksik olan bilgilerimizi tamamlayacak ve gerekli eğitimleri alacağız. Tüm birimlerin bir arada çalışması önemlidir. Bu eğitim çalışmaları ile bu eksiklerimizi gidereceğiz.

ÜYE GÜNCELLEME

Önümüzdeki süreçte yapmamız gereken diğer çalışma da üye güncellemeleridir. İlimizde toplamda 250 bin üyemiz bulunuyor. Bu sayının yaklaşık yüzde 20’sini tamamladık. Bu zor bir çalışmadır. Üyelere ulaşmak her zaman kolay olmayabiliyor. Ancak biz Kocaeli teşkilatı olarak üyelerimizi işyerinde, alanda, evinde her yerde ziyaret edecek ve onlara ulaşacağız. Çünkü üyelerimiz biz onlara nereyi söylesek aksatmadan geliyorlar. Seçim dedik geldiler, toplantı dedik geldiler. Allah razı olsun bizi yalnız bırakmıyorlar.”

YAN GELİP YATMAYACAĞIZ

Mart ayı programından da bahseden Ceyhan, “Mart ayında belediye başkanlarımızın katılımıyla yerel birim danışma toplantılarını başlatacağız. Bu toplantılarda belediye başkanlarımıza gerekli soruları sorabileceğiz. Tüm birimlerden herkes başkanlarımıza istediği soruları sorabilecek ve başkanlarımızdan açıklamalar isteyebilecektir. Bu toplantılarda amacımız hesap sormak değildir. Başkanlarımız gerekli durumlarda zaten teşkilatına hesap verecektir. Toplantılar karşılıklı istişareler şeklinde bu toplantılarımız adına yakışır şekilde bir danışma toplantısı olma özelliği taşıyacaktır. Bunların peşinden yine yan gelip yatmayacağız. Ayrıca meclis üyeleriyle başkanlar haricinde yine toplanacağız. Kadın kolları, gençlik kolları ve hatta muhtarlarla ayrı ayrı toplantılar düzenleyeceğiz. Bu toplantılarımız 2016 yılı sonlarına kadar devam edecektir” dedi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’de, eğitimler, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı