Haber Detayı
10 Kasım 2017 - Cuma 11:13
 
AK Parti’de kongreler başlıyor
Ertelenen Başiskele, Derince, Körfez ve Gebze kongreleri 28-29 Kasım ile 3-4 Aralık tarihlerinde yapılacak. Böylece kongre süreci tamamlanmış olacak
Kocaeli Haberi
AK Parti’de kongreler başlıyor

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, gazetemizi ziyaret ederek, kent ve teşkilat gündemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile Büyükşehirlerde ertelenen ilçe kongrelerinin yeniden başladığını açıklayan Ceyhan, Kocaeli’de kalan Derince, körfez, Başiskele ve Gebze kongrelerinin 28-29 Kasım ya da 3-4 Aralık tarihlerinde yapılacağını kaydetti. Ceyhan, Mart 2019’da yapılacak olan yerel seçim hazırlıklarını da ilk kez gazetemize anlattı.

AY SONUNDA BAŞLAYACAK

AK Parti’de teşkilatların merakla beklediği ertelenen 4 ilçenin kongre takvimi ile ilgili bilgi veren Ceyhan, Genel merkez Teşkilat başkanlığı tarafından hazırlıkların yapılması için kendilerinin arandığını belirtti. Ay sonunda kongrelerin yapılacağını söyleyen Ceyhan, “Genel merkezimiz bize çalışma yapın dedi. Kongresi yapılmayan 4 ilçemizde teknik hazırlıkların yapılması ve salon durumlarını konuşacağız. 28-29 Kasım ve 3-4 Aralık tarihlerinde ilçe kongrelerimizi tamamlayacağız. Teşkilat başkanlığımızın talimatı ile çalışmaları başlattık. İlçe başkan adaylarımızda değişiklik yok” dedi.

TERİMİZİ KURUTMAYACAĞIZ

Kongreleri biten ilçelerde 2019 seçim çalışmaları hakkında da bilgi veren Ceyhan, “Kongrelere ara verdikten sonra oturup arkadaşlarımızla konuştuk. Bize beklemek yakışmaz. Biz büyük bir teşkilatız. Hemen manevra alamayız. Isınmamız gerekiyor. Önümüzde 2019’da mart ayında bir seçim var. Bu teşkilatı ben yarın seçim olacakmış gibi bir alt yapıya kavuşturmam lazım. 16 Nisan’dan sonra teşkilatları bir rehavet oldu. Bu çok doğal. Kongrelerle birlikte yeniden dinamizm geldi. Sırtımız terlemişken bu teri kurutmamak lazım. Mahalle teşkilatlarımızda güncelleme yapmak gerekiyor.

MAHALLE TEŞKİLATLARI GÜNCELLENECEK

Biz mahallelerimizde kelle almak gibi değişim yapmayacağız. Gidip mahalle başkanlarımızla konuşup onların fikirlerini alacağız. Müsaade istememiz gerekiyorsa isteyeceğiz. İlçelerimizde bu çalışmalar başladı. Yılsonuna kadar teşkilatlarımızın mahalle ölçeğinde yapılanmaları ve güncellemelerini bitirmek istiyoruz. Daha sonra ilçe başkanlarımız. Mahalle başkanlarını önlerine alıp tek tek 16 Nisan, 2014 seçim sonuçlarını önümüze alıp değerlendirme yapalım. Seçim sonuçlarını yorumlayıp, sorunların sosyal ve hizmet anlamında çalışalım.

HAZİRAN’A KADAR HAZIRIZ

Mahalle başkanlarımızla birlikte tüm mahallelerimizi Şubat ayına kadar değerlendirip bu arşivlerimizi tamamlamak istiyoruz. Bu bizim için çok önemli bir çalışma. Belediye başkanları elbette mahallelerdeki sorunları biliyor. Ama o teknik kısmını biliyor. Bizim tek eksiğimiz vatandaşın kapısının önündeki köprü değil, gönül köprüsünü de inşa etmektir. Bu seçim kararı alınsa 60 gün sonra seçim var. Ben 60 günde hazırlık yapmam. Ben haziran ayına kadar bu teşkilatın omurgasını, lojistiğini, tabiri caizse mermisini hazırlamam lazım. Tüm ilçe başkanlarımız bana yardım ediyor” dedi.

İSTİŞARE KURULLARI TOPLANIYOR

AK Parti’de çok önemli bir yere sahip olan İstişare Kurulu üyeleri ile Aralık ayında bir araya geleceklerini belirten Ceyhan, “İstişare kurulu üyelerimizin listelerini güncelliyoruz. İstişare kurulları ile Aralık ayında ilçelerimizde dahil birer kere bir araya geleceğiz. Kocaeli’ye özgü bir şey bu. Partiler eskileri çoğaldıkça ve haliyle kadrolar belli dönemlerde değiştikçe, siyasetin aktif tarafından olmayan arkadaşlarımız artıyor. Bu nedenle zaman zaman onlarla bir araya gelip onların fikirlerini de almamız gerekiyor. Bu bizim için olmazsa olmazımız. Toplantılara milletvekillerimizin katılımını da sağlayacağız. Aralık ayında bir araya geldikten sonra hafta da bir 5’li ve 10’lu guruplar halinde abi ve ablalarımızla bir araya geleceğim. İlçe başkanlarımız da böyle yapacak” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’de, kongreler, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı