Haber Detayı
18 Ağustos 2018 - Cumartesi 16:56
 
Ak Parti’de Vazgeçilmez İsim: ZEYBEK
AK PARTİ’NİN 6.OLAĞAN KONGRESİNDE AÇIKLANAN A TAKIMI’NDA KOCAELİ’DEN BİR İSİM YER ALDI
 
 
 
Siyaset Haberi


AK PARTİ 6. Olağan Büyük Kongresi dün Ankara Arena Kapalı Spor Salonunda gerçekleşti.

6. Olağan Kongre için 52 devlet ve hükümet başkanına Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla davetiye gönderildi. Geniş katılımın gerçekleştiği kongreye Kocaeli’den de geniş katılım oldu. AK Parti Kocaeli teşkilatları 100’e yakın otobüsle Ankara’ya çıkarma yaptı. AK Parti’nin tüm kongrelerinde olduğu gibi bu kongrede de AK Parti Kocaeli teşkilatlarının açtığı pankart damga vurdu. AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları’nın açtığı #ÇılgınKocaelililer pankartı kongrede ilgi odağı oldu.

A TAKIMI AÇIKLANDI

AK PARTİ’nin A takımı açıklandı. MKYK listesine çok sayıda isim eklendi. AK Parti Kocaeli’den de listeye bir isim girdi. AK Parti Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek MKYK listesinde yerini aldı. Yeni MKYK'da çok sayıda eski bakan da yer aldı. Yeni listeye mevcut MKYK listesinde bulunan ve geçtiğimiz seçimlerde Kocaeli'den milletvekili adayı gösterilmeyen eski vekil Zeki Aygün ve Kocaeli Milletvekili Fikri Işık yer almadı.

 İşte yeni MKYK'da yer alan isimler:

Ahmet Arslan , Ahmet Sami Ceylan, Ahmet Sorgun, Ahmet Tan,  Ali İhsan Yavuz,  Emine Zeybek,  Erkan Kandemir, Erol Kaya,  Fatih Şahin,  Fatma Aksal,  Fatma Betül Sayan Kaya, Gökçe Özdoğan Enç,  Hacı Bayram Türkoğlu,  Hamza Dağ,  Harun Karaca,  Hatice Kübra Öztürk Gökkaya,  Hatice Merve Tatar,  Hayati Yazıcı, İbrahim Halil Yıldız, İffet Polat,  Jülide Sarıeroğlu, Leyla Şahin Usta,  Lütfi Elvan,  Mahir Ünal,  Markar Esayan,  Mehmet Özhaseki,  Metin Bulut, Metin Yavuz,  Murat Baybatur,  Mustafa Ataş,  Nurettin Canikli,  Orhan Miroğlu,  Osman Nuri Gülaçar,  Ömer Çelik,  Öznur Çalık,  Tuğba Işık Ercan,  Vedat Demiröz,  Vildan Polat,  Yavuz Subaşı,  Zehra Taşkesenoğlu

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Ak, Parti’de, Vazgeçilmez, İsim:, ZEYBEK,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı