Haber Detayı
10 Haziran 2017 - Cumartesi 10:36
 
AK Parti’den dev iftar
Kocaeli Haberi
AK Parti’den dev iftar

AK Parti’nin 3. Geleneksel Sivil Toplum Kuruluşları iftarı dün Uluslararası Fuar alanına gerçekleşti.

AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ev sahipliğindeki programa STK’lar tarafından yoğun ilgi gösterdi. 800 STK programa özel olarak davet edildi. İftar programına Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milletvekilleri Zeki Aygün, Sami Çakır, İlyas Şeker, Radiye Sezer Katırcıoğlu, belediye başkanları ve ilçe başkanları katıldı.

 

 

ÜZERİMİZE DÜŞEN NE VARSA YAPACAĞIZ

İftar programında ilk konuşmayı İl Başkanı Şemsettin Ceyhan yaptı. Ceyhan, “Ramazan ayını ülkemizde huzur ve bereket içinde kutluyoruz. 2 buçuk yıl önce il başkanı olduğumda sizlerle 1. Geleneksel iftarımızı yapalım dedik. Sonra biraz daha çemberi büyütelim dedik 2.sini yaptık. Bu sene birlik ve beraberliğimizi artıralım diye 12 ilçemizin de davetliyle yaklaşık 970 STK temsilci 3 bine yakına görevli ile bu iftarı yaptık. Her birinize şükranlarımı iletiyorum. Bu birlik ve beraberliğin bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam etmesi için  parti olarak üzerimize düşen ne varsa yapacağız. STK’ların bize ilettiği sorunlarınızı çözmek için çabaladık. Bizi aşan konu varsa vekillerimize veya bakanımıza ilettik. Burada ki birlik ve beraberliğin yansımasın ilk fişeğini 15 Temmuz darbe girişiminde gördük. Cumhurbaşkanın çağrısıyla alanlara çıktınız. Biliyorum bu kadar büyük bir toplantı yapmamıza rağmen eksiklikler ve ulaşamadıklarımız olabilir. Tüm STK’ların hoş görüsüne sığınıyorum. 4.sünde görüşmek üzere” dedi.

 

 

STK’LARI ÖNEMSİYORUZ

“Sivil toplumları önemsiyoruz” diyen Başkan İbrahim Karaosmanoğlu, “STK’lar  demokrasinin beşiği. Kocaeli’de çok güçlü bir STK anlayışı var. Bunda hepinizin katkısı var. Böyle güzel bir şehirde sizinle olmaktan gurur duyuyoruz”  ifadelerini kullandı.

BAKAN IŞIK: BU ŞEHİRDE YAŞAMAK BİR AYRICALIK

AK Parti Kocaeli Teşkilatının düzenlediği iftar programına katılanlara seslenen Bakan Fikri Işık ise şunları söyledi: “Kocaeli müstesna bir şehir. Türkiye’nin değil, hatta dünyanın en güzel şehri. Bu şehirde yaşamak bir ayrıcalık. Yaşadığımız şehri daha güzel geleceğe hazırlamak hepimizin görevi. Bu anlamda siyasi sorumluluğu üstlenen arkadaşlar elinden gelen gayreti gösteriyor. Yerelde belediye başkanlar elinden gelen gayret yapma içinde. STK’ların varlığı şehrin ve ülkenin gelişmesine büyük katkı sağlıyor. Kocaeli olarak şanslıyız. Bu şehirde büyük bir katkı, büyük bit uyum var. STK ve diğer alanların birlikte birliği var. Bu da şehre hizmet olarak geri dönüyor. Sizden umut bekleye insanların umutlarına ışık tutuyorsunuz. STK’da görev yapmak zordur."

 

 

"CİDDİ DAĞILMA YAŞANMIŞTIR"

Bakan Işık, "Allah hepinize yardım etsin ülke olarak da zor durumdan geçiyoruz. Türkiye olarak biz mazlumun ve haksızlıkların yanında olmaya devam ediyoruz. İlkesel duruşumuzdan asla taviz vermiyoruz. Türkiye’den beklentisi olan ülkelerin beklentisini karşılamaya devam ediyoruz. 35 yıllık terörle mücadelenin en başarılı dönemini yaşıyoruz. Terör örgütünün beli kırılmıştır. Ciddi bir dağılma yaşanmıştır.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’den, dev, iftar,
Yorumlar
Haber Yazılımı