Haber Detayı
21 Şubat 2017 - Salı 10:19
 
AK Parti’den sandık için ‘3İ’ formülü
AK Parti'de 16 Nisan’daki Cumhurbaşkanlığı Sistemi referandumuyla ilgili son hazırlıklar tamamlandı. Kaynak: AK Parti’den sandık için ‘3İ’ formülü
- Haberi
AK Parti’den sandık için ‘3İ’ formülü

AK Parti, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemini “3i” olarak belirlediği “İstikrar, istiklal, istikbal” formülü ile halka anlatacak. AK Parti’de kampanya sürecine yönelik detaylar, 25 Şubat’ta Ankara Spor Salonunda düzenlenecek kampanya tanıtım toplantısında Başbakan Binali Yıldırım tarafından kamuoyuna açıklanacak. Referandum için yürütülecek kampanyanın detayları, bu hafta yapılacak Merkez Yürütme Kurulu toplantısında netleşecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hayati Yazıcı, 25 Şubat’ta düzenlenecek tanıtım toplantısına, teşkilat mensuplarının, belediye başkanlarının ve il genel meclis üyelerinin, kuruluşundan bu yana görev yapan bütün il başkanlarının, AK Parti grup üyelerinin, partiyle üyelik ilişkisi devam edenlerin ve vatandaşların davet edildiğini belirtti. Yazıcı, AK Parti’nin kuruluşundan bu yana görev yapan bütün aktif unsurlarının 25 Şubat’ta, Ankara’da olacağını, tanıtım toplantısına yaklaşık 40 bin kişilik katılım olmasını beklediklerini bildirdi.

 

SEÇİM ŞARKISI

Seçim şarkısı ve sloganlarının, bu hafta Merkez Yürütme Kurulu toplantısında netleştirileceğine işaret eden Yazıcı, 2011 yılında kullanılan “Haydi bir daha” şarkısının, anayasa değişikliğine ilişkin yapılacak kampanyada da kullanılacağını belirtti.

 

YENİ SLOGAN BELLİ OLDU

Yazıcı, kampanya sürecindeki hedeflerinin, yeni sistemi halka anlatmak olduğunu vurgulayarak, “Bu değişiklik, bugünle alakalı değil, bu değişiklikle Türkiye’nin istikrarı daha da kalıcı hale gelecek, istikbali daha güçlenmiş olacak, istiklali daha da pekişecek. Yani istikrar, istikbal, istiklal. Bunu tanıtmak üzere şu ana kadar kamuoyuyla paylaştığımız en temel sloganımız ‘Kararımız Evet.’ Bunun dışında da sloganlar elbette olacak.” ifadesini kullandı.

Kaynak: AKŞAM

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti’den, sandık, için, ‘3İ’, formülü,
Yorumlar
Haber Yazılımı