Ak Parti'den Son Dakika Açıklaması!
Haber
05 Aralık 2018 - Çarşamba 12:48
 
Ak Parti'den Son Dakika Açıklaması!
AK Parti Genel Başkan Vekili Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında yapılmasın beklenen görüşmenin her an olabileceğini söyledi.
Siyaset Haberi
Ak Parti'den Son Dakika Açıklaması!

AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş AK Parti ile MHP arasında devam eden ittifak görüşmeleri ile ilgili açıklamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli arasında yapılmasın beklenen görüşmenin her an olabileceğini söyledi. Kurtulmuş açıklamalarının devamında da "Çalışmada gelinen aşama genel başkanlara arz edilecek" dedi.

A Haber'e canllı yayına katılan Kurtulmuş'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

CEMALKAŞIKÇI CİNAYETİ HAKKINDA


Bu cinayetin başlangıcından itibaren İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmayı son derece şeffaf ve hassas bir şekilde inceledi. Bu iki kişi hakkında yakalama kararı çıkartıldı. Demek ki önemli bilgi ve bulgular var. Biz bu meselenin takipçisiyiz. Bizim için insani bir meseledir. İstanbul'da yaşanan bu olayda adı geçen isimler vardır. Aynı şekilde ABD'nin de gündeminde bu konu. Bugün alınmış bir kararın çok önemli hukuki bir adım olduğunu düşünüyorum. Biz bu işin sonuna kadar takipçisi olacağız.

ERDOĞAN-BAHÇELİ GÖRÜŞMESİ NE ZAMAN?

Her iki partinin de genel başkan yardımcıları hangi adımlar atılabilir onun çalışmasını yaptılar. Çalışma sonrası elde edilecek kararlar da genel başkanlara iletilecektir. İki liderin görüşmesi her an olabilir. Dolayısıyla teknik çalışmaların hangi aşamaya geldiği belli olduktan sonra görüşme gerçekleşecektir. Cumhur İttifakında siyasi irade ve kararlılık vardır. Milletin gönlüne yerleşmiş olan bir ittifaktır. Teröre, FETÖ'ye ve ekonomik saldırılara karşı koyan bir ittifaktır. Her iki taraf da bu ittifakı önemsediğini söylemleriyle ortaya koyuyor. Bunu istemeyenler ve mani olmak isteyenler olabilir. Yerel ittifakta da beraber çalışmak için gerekli görüşmeler yapıldı. Ortada bir pazarlık meselesi de söz konusu değildir. Milletimizin lehine olacak kararları almaya çalışıyoruz. Bu ittifak bir pazarlık ittifakı değildir.

BÜYÜKŞEHİRLERDE İŞ BİRLİĞİ NASIL OLACAK?

Mutabakat kesinleşmeden karşılıklı fedakarlık gündeme gelebilir.

İstanbul adayı ile ilgili son kararı verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dır. Gereken çalışma büyük bir titizlikle yapılıyor. Ayrıca açıklanmayan adaylarımız da en yakın zamanda açıklanacaktır. Türkiye'de eğer bugün AK Parti iktidardaysa, bunun başarısı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eskiden İstanbul'da belediye başkanlığı yapmış olmasıyla birlikte belediyecilik hizmetlerinde İstanbul dünya markaları arasına girmiştir. Yani Cumhurbaşkanı Erdoğan belediyecilikte çıtayı yükseltilmiştir. Bizler de bu çıtayı daha da yukarılara çekmeye çalışıyoruz. Sadece hizmet belediyeciliği değil, gönül belediyeciliği de yapmamız gerekiyor. Bizim için önemli olan vatandaşlarımızın gönlüdür.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Parti'den, Son, Dakika, Açıklaması!,
Yorumlar
Haber Yazılımı