Haber Detayı
18 Haziran 2017 - Pazar 11:39
 
AK Parti Kocaeli geleneksel iftarda buluştu
Kocaeli Haberi
AK Parti Kocaeli geleneksel iftarda buluştu

AK Parti İl Teşkilatı geleneksel iftar programını bugün uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleştirdi. 3 bin kişinin davet edildiği program öncesinde AK Parti 100. Danışma Meclisini de yaptı.

Programlara Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Nihat Ergün, Milletvekili Zeki Aygün, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, AK Parti eski İl Başkanı Mahmut Civelek, belediye başkanları, ilçe başkanları ve parti teşkilatı katılım sağladı.

"TAKDİR ETMEZSEK HAKSIZLIK EDERİZ"

Danışmanın açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Türkiye’de 100. Danışma meclisi yapan başka teşkilat var mıdır diye?" sorsanız. Ya bir tanedir ya da yoktur. Ama Kocaeli ailesi yola çıktığından beri 16 aylık süreçte birliği ve disipliniyle hamdolsun 100. Danışması'nı yapıyor. Bu güne kadar il başkanlığı yapmış isimlerde aramızda onlar olsaydı bu teşkilat bu günlere gelmezdi. Tam 12 seçimi biz bir olarak atlattık. Bugünde bu birlikteliğin fotoğrafını veriyoruz. Vermeye de devam edeceğiz. Tıpkı 16 Nisan’da atlattığımız referandum süreci sonrası gibi. Çok çalıştık. Bakanımızdan başlayıp sandık görevlisine kadar gece gündüz çalıştık. O yüzden yüzde 56. 7 gibi başarı elde ettik. Bunun içinde MHP ve diğer partiler de vardı. Ama Kocaeli teşkilatlarını takdir etmezsek kendimize haksızlık etmiş oluruz” diye konuştu. Ceyhan ayrıca bayramın birinci günü 12.30’da il binasında bayramlaşma programını gerçekleştireceklerini kaydetti.

KARAOSMANOĞLU: KARDEŞLİĞİMİZ DEVAM EDECEK

Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, “Danışma meclisinin 100.sünü yapıyoruz. Dile kolay 15 yıldır bu ülkeye bu kente hizmet eden kadroyuz. Hamdolsun hep hayırlı ve bereketli işlerde bir araya geldik. Yaptığımız ve yapacağımız bütün hizmetler hep birlikteliğimizin, beraberliğimizin, birbirimize olan saygı ve değerin ifadesidir. Yaptığımız hayırlı işleri saymaya kalksak sayamayız. Allah razı olsun Başkomutanımızdan Cumhurbaşkanımızdan bu milletin önüne geçti. Ülke iyiye gitti, onurlu ülkenin onurlu vatandaşı olduk. Neydi o eski halimiz. Başkasına el açan, borç isteyen bir ülkeydik. Bütün tuzaklara ve kalleşliklere rağmen ilerleyişimiz devam ediyor. Bu sevgi yumağı ve kardeşliğimiz devam edecek. Daha yapacak çok işimiz var” şeklinde konuştu.

AYGÜN: 17 YILDA 5 KATINI YAPTIK

MYK Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Zeki Aygün, “79 yılda diğer ülkeyi idare edenlerin yapamadıklarını 17 yılda 5 katını yapmış bir teşkilatın neferleriyiz. Bu başarının içini doldurmaya gerek yok. Arife tarif gerekmez. Bu kadar başarılı olan AK Parti ve Cumhurbaşkanı olan kurucu genel başkanı hedefe konulmuş vaziyette. Bu kıskananların yaptığı çalışmalardır. İçimizdeki hainlerin kim olduğunu en son gördük. Bu güne kadar bunların üstesinden geldik. Bundan sonrada geleceğiz” dedi.

TERÖRLE MÜCADELE EN GÜÇLÜ KOORDİNASYONU YAŞIYORUZ

Programda konuşan ise Bakan Işık, TSK’yı çok sayıda milli üretim silahlarla güçlendirdiklerini söyledi. Terörle mücadelede son 35 yılda en güçlü koordinasyonun sağlandığı dönemi yaşadıklarını belirten Bakan Işık, “Askerlerimiz gerçekten kahramanca mücadele ediyor. Bizler de hükümet olarak güvenlik güçlerimizin, askerimizin, polisimizin, jandarmamızın, korucularımızın terörle mücadeleyi en iyi şekilde yürütmesi için gerekli tüm tedbirleri alıyoruz.

AY SONUNDA 2 HÜRKUŞ DAHA GELİYOR

Sadece bu hafta 12 tane Bayraktar silahlı ve silahsız insansız hava aracını terörle mücadelede kullanılmak üzere askerimize ve güvenlik güçlerimize teslim ettik. Bunun yanında artık Anka insansız hava araçlarımızı hem silahlandırıyoruz hem de keşif ve gözlem amacıyla kullanıyoruz. Bu hafta 3 tane Anka’yı da terörle mücadelede güvenlik güçlerimizin emrine verdik. Yine 22’nci Atak helikopterini Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza teslim ettik. Ve bu ay sonunda da 2 tane silahlı Hürkuş’u yine terörle mücadele kullanılmak üzere Jandarmamıza teslim ediyoruz” dedi.

ÇALIŞMALAR KARARLILIKLA SÜRECEK

Askerin kahramanca mücadelesinde hükümet olarak askerlerin mücadelesini kolaylaştıracak, can kaybını en aza indirecek tedbirleri almak için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Bakan Işık, “İnşallah bu çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz. Bu topraklarda elinde silahlı, bu ülkenin birliğine, bütünlüğüne, kardeşliğine tehdit oluşturan tek bir terörist kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi kararlılıkla sürdüreceğiz inşallah” diye konuştu. Konuşmaların ardından Bakan Işık ve beraberindekiler birlikte oruçlarını açtılar. Program, iftarın ardından yapılan yemek duasıyla sona erdi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Kocaeli, geleneksel, iftarda, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı