Haber Detayı
13 Kasım 2018 - Salı 16:12
 
AK Parti Temayül Yapıyor
AK Parti Kocaeli İl Başkanlığı, teşkilat temayülünü 18 Kasım Pazar günü elektronik olarak yapacak.
Siyaset Haberi
AK Parti Temayül Yapıyor

AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, 18 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek temayül yoklamasıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Eryarsoy açıklamasında, “Eski gibi kağıt üzerinden temayül yapmayacağız. Zaman ve kağıt israfının önüne geçtik bu uygulamayla. Anında sonuç almak, oyların gizliliğini korumak, zaman ve mesai harcamasının önüne geçmek ve gelişen teknolojiye ayak uydurmak için bu sisteme geçildi. E-Temayülümüz bütün illerde 18 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek. İl teşkilatı olarak temayülümüzü 18 Kasım Pazar günü Antikkapı’da gerçekleştireceğiz.” dedi.

ANTİKKAPI’YA 20 KABİN 20 BİLGİSAYAR SİSTEMİ KURULACAK

Açıklamalarına devam eden Eryarsoy, “20 kabin 20 bilgisayar sistemini temayülümüz için temin edip Antikkapı’ya kuracağız. Genel merkez yazılımları bilgisayarlara yüklenecek. Oy da bu bilgisayarlardan kullanacaklar. Bir kişi oy hakkının bulunduğu yerde en az 1 en fazla 3 kişi yazabilecek. Büyükşehir için il yönetim kurulu asil üyeleri, il disiplin kurulu üyeleri, il parti içi demokrasi kurulu başkan ve üyeleri, il kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, parti üyeliği devam eden eski il başkanları, ilçe başkanları ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetim kurulu üyeleri, ilçe belediye başkanları, tüm belediye meclis üyeleri, parti üyeliği devam eden ve aday adayı olmayan milletvekillerimiz oy kullanacaklar.” dedi.

TEMAYÜLDE BÜYÜKŞEHİR İÇİN 1243, İLÇELERDE İSE 1591 KİŞİ OY KULLANACAK

Büyükşehir için toplam 1243 isim temayülde oy kullanacak.” diyen Eryarsoy, İlçe belediye başkanlıkları için ilçede oturan il yönetim kurulu üyeleri, ilçe yönetim kurulu başkan ve üyeleri, ilçe kadın ve gençlik kolları başkan ve yönetim, ilçe belediye meclis üyeleri, ana kademe mahalle başkanları, parti üyeliği devam eden geçmiş dönem ilçe başkanları temayülde oy kullanacak. İlçelerimizde ise toplam 1591 isim oy kullanacak. En az 68 oy Dilovası için en fazla da 201 kişi İzmit için oy kullanılacağını söyledi.

SONUÇLAR AÇIKLANMAYACAK

Sonuçların direkt cumhurbaşkanının önüne gideceğini belirten Eryarsoy, “Genel merkezimizden gelen heyetimiz yine temayüle başkanlık edecek. Temayül Komisyon Başkanımız Genel Başkan Yardımcımız Cevdet Yılmaz oldu. Onun başkanlığında temayülümüzü gerçekleştireceğiz.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AK, Parti, Temayül, Yapıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı