Haber Detayı
04 Şubat 2016 - Perşembe 12:10
 
AKIM METAL PERSONELLERİNİN ÇOCUKLARINI DA UNUTMUYOR
Bölgemizin önde gelen sanayi kuruluşlarından Akım Metal, çalışan personellerinin yanı sıra, mavi ve beyaz yakalı çalışanların çocuklarına da eğitici programlar uygulayarak tüm sanayi kuruluşlarına örnek teşkil edecek bir tutum sergiliyor
Gebze Haberi
AKIM METAL PERSONELLERİNİN ÇOCUKLARINI DA UNUTMUYOR

Çalışanlarının motivasyonu arttırma, sorunlarını çözme adına uzman eğiticilerin nezaretinde programlar yapan Akım Metal, çalışan personellerinin çocuklarını da unutmuyor. Çalışanlarının lise 3. ve 4.sınıfa giden çocukları için özel bir program düzenleyen Akım Metal, uzman rehber öğretmenlerinin verdiği seminerlerle, üniversiteye giriş yapacak olan çocukların mesleki kariyerleriyle ilgili bilgilendirici ve yönlendirici programlar yaparak, örnek bir tutum sergiliyor.

AMAÇ, MESLEKİ KARAR VERME SÜRECİNE DESTEK OLMAK

Konuyla ilgili açıklama yapan Uzman Psikolog Nazire Üzer,’’ Lise yıllarında mesleki yönlendirme konusunda bilgi sahibi olmakta sıkıntı yaşayan genç arkadaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. İnsanlar üniversite tercih döneminde puanlarının yettiği yerlere yerleşiyorlar. Biz bu anlayışın dışında, genç arkadaşlarımıza rol model olabilecek iş alanında çalışan abla ve abileri örnek göstermek istedik. Mühendislikle ilgili akıllarına takılan bir şey varsa, bu soruların cevaplarını vermeye gayret ediyoruz. Amacımız, gençlerin hayatlarını belirleyecek olan meslek kararlarında kendilerine yardımcı olabilmek. Özellikle puan üzerinden bir tercih yapılmaması gerektiğini vurgulamak istiyoruz’’ dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKIM, METAL, PERSONELLERİNİN, ÇOCUKLARINI, DA, UNUTMUYOR,
Yorumlar
Haber Yazılımı