Haber Detayı
02 Aralık 2016 - Cuma 11:15
 
Akar'ın teklifine Bakan'dan cevap var!
TBMM’de Milli Eğitim Bakanlığı Teşkilat yasası görüşmeleri aralıksız devam ediyor. Geçen haftadan bu yana devam eden görüşmelerde söz alan CHP Kocaeli Milletvekili ve PM üyesi Haydar Akar Fatih projesine ilişkin açıklamalarda bulundu.
Kocaeli Haberi
Akar'ın teklifine Bakan'dan cevap var!

 

5 YILDA BİTECEKTİ 15 YILA UZADI

Akar, Fatih projesinin bir seçim yatırımı olduğunu belirterek dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinde tabletle gezdiğini bu projenin 5 yıl içerisinde biteceğini belirttiğini ancak projenin çıkmaza ve yolsuzluğa battığını söyledi. 8 milyar bütçe ile başlanan proje de bir saadet zincirinin kurulduğunun altını çizen Akar, bu zincirin sorumluları hakkında bir işlem yapılmadığını sadece diğer Bakanlıklara gönderilerek kurtarıldıklarını söyledi. 2010 yılında 5 yılda bitecek denen proje de son olarak 2,3 milyar TL harcandığına dikkat çeken Akar, işin tüm alt yapısı ile birlikte 20 milyara mal olacağını bunun da yandaşa para kazandırmaktan başka bir şey olmadığını söyledi.

 

BAKANA DAVET

Alt yapı, donanım ve yazılım da birçok eksikliğin olduğunu belirten Akar, Bakanlık sırasına dönerek Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a seslenerek şunları söyledi; ‘Etkileşimli tahta var. Başardınız, etkileşimli tahtanın yüzde 60'lık kısmı tamamlanmış vaziyette. "Yerli teknoloji kullanacağız." dediler, aslında bunun yerlisi falan yok, yüzde 70'ine yakını da yabancı menşeli bunların. Bu tahtalar çalışıyor mu okullarda?  Sayın Bakanım, sizi davet ediyorum, söylemeyin kimseye, bir gün "Haydar Akar, gel, diyoruz." deyin, benim seçtiğim bir okula benimle birlikte gidelim, tahtaların çalışmadığını göreceğiz, tabletlerin çalışmadığını göreceğiz.’’dedi. Bakan İsmet Yılmaz’ın tamam olur sözleri sonrasında projenin heba edildiğini ifade eden Akar, 2,3 milyar TL parayı harcamış bulunuyorsunuz. Yazıktır, günahtır bu milletin parasına diyerek konuşmasını tamamladı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akar'ın, teklifine, Bakan'dan, cevap, var!,
Yorumlar
Haber Yazılımı