Haber Detayı
05 Ağustos 2018 - Pazar 09:19
 
Akar: “Süreç partiye zarar veriyor!”
CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP içindeki muhaliflerin partiye zarar verdiğini söyleyerek, “Yapılanlar siyaseten ahlaklı değil” dedi
Kocaeli Haberi
Akar: “Süreç partiye zarar veriyor!”

CHP PM Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, kurultay süreci ile ilgili açıklamalarda bulundu. PM Üyesi Akar, kurultayın toplanması için şartların belli olduğunu kaydederken, “Tüzük 622 imza diyor fakat bu sayıya ulaşılmamış. İmza atanlar bu partinin evladı da, atmayanlar başka partiden mi? Onların sayıları daha çok. Parti içindeki muhalifler neden empati yapmıyor?” diye konuştu.

ÇOK KIRICI

Sürecin çok kırıcı ilerlediğini kaydeden Akar, “Bundan sonraki süreçte kurultay olsa da olmasa da, bu insanlar aynı çatı altında nasıl mücadele edecek? Şiddetle birbirine saldıranlar aynı hedef için nasıl mücadele edecek? Ne yazık ki onlar, bize AK Parti’nin vermediği zararı veriyorlar” dedi.

AHLAKİ DEĞİL

Yapılanların siyaseten ahlaki olmadığını söyleyen Akar, “Genel merkeze küfür edenler arasında parti yöneticileri var. Sen genel merkezin temsilcisisin. Görüşlerin uymuyorsa istifa edersin ve sana uygun anlayışın gelmesini beklersin. Ama bu şekilde tüzük dışına çıkamazsın” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akar:, “Süreç, partiye, zarar, veriyor!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı