Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 23:10
 
'Akaryakıtta zam' iddialarına açıklama
Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) Genel Başkanı İmran Okumuş, bazı sosyal medya paylaşımlarında yer alan, "1 Temmuz 2018'den itibaren akaryakıtta Özel Tüketim Vergisi'nin (ÖTV) aralıklı olarak artırılacağı ve bunun zam olarak pompa fiyatlarına yansıyacağı" yönündeki iddiaların asılsız olduğunu bildirdi.
Ekonomi Haberi
'Akaryakıtta zam' iddialarına açıklama

Okumuş yaptığı yazılı açıklamada, iktidardan kendilerine "akaryakıt  ürünlerinin ÖTV’sinde herhangi bir artış öngörülmediği" bilgisi ulaştığını  kaydetti.

Bazı dağıtım şirketlerinin de bayilerine benzer şekilde zam  iddialarını içeren mesaj gönderdiğini aktaran Okumuş, "Bugün, 1 Temmuz 2018  tarihinden itibaren akaryakıt ürünlerinin ÖTV’sinin aralıklı olarak artırılacağı  ve bunun pompa fiyatlarına zam olarak yansıyacağına ilişkin sosyal medyada bazı  paylaşımlar yapılmış ve bazı dağıtım şirketleri bayilerine bu içerikte mesajlar  göndermiştir. Asılsız olan bu tür bilgi ve paylaşımlara itibar edilmemesini,  kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bilgilerine sunarız." ifadelerini  kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Akaryakıtta, zam', iddialarına, açıklama,
Yorumlar
Haber Yazılımı