Haber Detayı
25 Eylül 2018 - Salı 09:39
 
Akse Parkı vatandaştan tam not aldı
Büyükşehir tarafından 7 bin 40 metrekare alan üzerine inşa edilen, Çayırova Akse Mahallesi Parkı’nda çalışmalar tamamlandı
 
 
 
Çayırova Haberi


Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerdeki mahallelerde yeşil alan, park ve bahçe yapımına özen gösteriyor. Bu kapsamda çocuk, genç ve yetişkinlerin spor yapıp stres atacağı Çayırova Akse Mahallesi’nde park yapımı çalışmaları tamamlandı. 7 bin 40 metrekare alan üzerine inşa edilen parkta, basketbol sahasından çocuk oyun grubuna kadar birçok donatı yapıldı. Çevre sakinleri, parkı çok beğendiklerini dile getirdi.   

SOSYAL DONATILAR YAPILDI

Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan parkta 1 adet büyük çocuk oyun grubu, 12 adet oturma bankı, 3 adet S bank, 2 adet ahşap giriş kapısı, 5 adet park aydınlatma direği, 2 adet çeşme, 342 metrekare basketbol sahası, 133 metrekare fitness alanı inşa edildi. Parkta vatandaşlar için dinlenme ve piknik alanları yapıldı. Ayrıca park alanı içerisindeki 667 metrekare meydan ve yollarda granit küp taş ve bazalt taş kullanıldı. Ayrıca park alanında 5 bin 284 metrekare yeşil alan ve bin 130 metrekare sert alan konumlandırıldı.

MAHALLE SAKİNLERİ ÇOK MEMNUN

Mahalle sakinlerinin memnuniyetini kazanan park çalışması ile bölgede önemli bir eksiklik gidermiş oldu. Vatandaşlar aileleri ile gönüllerince dinlenip, spor yapma imkânı buldu.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Akse, Parkı, vatandaştan, tam, not, aldı,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Arşiv
Haber Yazılımı