Haber Detayı
14 Kasım 2016 - Pazartesi 08:48
 
AKSU; BU DÜZEN DEĞİŞECEK
Saadet Partisi Çayırova ilçe teşkilatı Ekim ayı ilçe divan toplantısını, Genel İdari Kurulu üyesi Recep Sarıdoğan ve çok sayıda partilinin katılımıyla ilçe başkanı Yusuf Aksu’nun başkanlığında gerçekleştirdi. Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında şunları dile getirdi.
Çayırova Haberi
AKSU; BU DÜZEN DEĞİŞECEK

 

AKLİ SELİM OLMALIYIZ

Saadet Partisi Çayırova ilçe başkanı Yusuf Aksu, ilçe teşkilat binasında yapılan ilçe divan toplantısında yaptığı Konuşmasında ‘’ülkemizin ve bölgemizin sıkıntılı bir dönemden geçtiğini,  millet olarak sağduyulu ve akli selim hareket etmemiz gerektiğini ifade etti. Aksu, konuşmasını şöyle sürdürdü. Milli Görüş, sorumluluğunu bilen bir harekettir. Buna bağlı olarak söylüyoruz. Şu anda Türkiye her yönden kıskaca alınmak isteniyor. 30 Küsur senedir devam eden PKK ve şimdi de FETÖ, PYD, DAEŞ gibi farklı terör gurupları ortaya çıktı. Bütün bu terör örgütlerinin amaçları ve eylemlerine baktığımızda hepsinin beslendiği yerin çok açık ve net dış destek olduğu apaçık ortadadır. Türkiye direndi ama şimdi bu canımızı iyice yakacak bir tarzda şehirlere kadar indi. Ekonomik yönden ülkemizi zora sokmak için her türlü girişimde bulunmaktalar. Bunun yanında dost olmamız gereken ülkelerle, aramıza bir şeyler sokarak sorun yaşamamızı istiyorlar ve maalesef bu konuda zaman zaman başarılı oluyorlar. Bu oyunlara gelmememiz lazım. Bunun kısa, orta, ve uzun vadede ne ülkemize nede bölgeye bir faydası olmayacaktır. Bu atmosferden de bir an önce kurtulmamız gerekir. Bugün içinde bulunduğumuz problemlere akli selim yaklaşırsak Milli görüş prensipleri içerisinde ele alırsak ülkemiz ve tüm insanlığı ilgilendiren bu problemlerin üstesinden geliriz çünkü bu imkanlara fazlasıyla sahibiz’’ dedi.

 

VER-SAT UYDUSUNA GEÇTİK

Konuşmasının son bölümünde yerel gündemi değerlendiren Aksu, Çayırova Belediyesi’nin ‘’ver kurtul’’ politikasından ‘’sat kurtul’’ politikasına geçiş yaptığını belirtti. Çayırova Belediyesinin Marmara bölgesinde cazibe merkezi olabilecekken yerel idarecilerin eliyle talan edilmiş bir duruma geldiğini söyleyen Aksu, geçmiş yönetimlerden gelen arazi satarak belediyeyi yönetme alışkanlığı artarak devam etmektedir. Bu halkın kaynaklarının ısmarlama kişilere peşkeş çekilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Bugün birçok mahallemizde nefes alacak alanlarımız yok. Sosyal ve kamu hizmetleri sunacak alanlarımız, çocuklarımızın huzur ve güven içinde oynayacak alanları yok denecek kadar az. Bir yandan vatandaşa kaçak çatı katı yaptı diye ceza yağdırıyorsunuz, diğer yandan bir avuç rantçı lobilere ısmarlama olarak binlerce metre kare rant imarları çıkarıyorsunuz. Bu millet sizden bunun hesabını sorar. Millet unutsa Allah unutmaz Dedi.

 

SARIDOĞAN;

Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Recep Sarıdoğan, konuşmasında şunlara değindi. ‘’Son günlerde artarak devam eden terör, siyasi çekişmeler, içerde, dışarda ve sınır bölgemizde gelişen olaylar bütün bunlar adeta milletimizin düşüncelerini, fikirlerini, sosyal hayatlarını gasp etmiş durumdadır. Yöneticilerimiz derhal normalleşmeyi sağlamalı ve halkımızın özgür iradesiyle yaşamasını tesis etmek mecburiyetindedir. Sürekli kaos, siyasi çekişme ve terör olayları insanlarımızda gelecek kaygısı oluşturmaktadır. Türkiye yanlış iç ve dış politikalardan sıyrılarak biran önce kendi değerlerinin ve gücünün farkına varıp, yıllarca bize dost görünüp arkamızdan sinsi plan yapan Avrupa ve batının kapısında beklemekten vazgeçmelidir. Biz Milli Görüş olarak kimseyle savaşmak yada düşmanlık gütme taraftarı değiliz. Hocamızın bize bıraktığı ilkelerden birisi de ‘’çatışma değil diyalok’’ tur. Türkiye, Avrupa ve batı ülkeleriyle bu ilke üzerinden işbirliği yaparak ülkemiz ve İslam aleminin çıkarlarını ve değerlerini gözetirse hem İslam aleminde hem de dünyada saygın yeri olan güçlü bir konuma gelir’’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: AKSU;, BU, DÜZEN, DEĞİŞECEK,
Yorumlar
Haber Yazılımı