Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 11:44
 
Aküzüm: Sonuç Değişmeyecek
Kocaeli Ak Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy’un icra kadrosunda en kritik görevlerden biri olan Seçim İşleri Biriminin başına getirilen Arif Aküzüm, 24 Haziran seçimlerini ve önümüzdeki yerel seçimleri değerlendirdi.
 
 
 
Kocaeli Haberi


Kocaeli Ak parti Seçim İleri Biriminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Arif Aküzüm, “ 24 Haziran’da genel ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden çıkan bir sonuç ve bunun getirdiği bir mesaj var. Bu mesajı Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan aldığını ifade ederken biz de Kocaeli adına gerekli mesajları aldık. Ancak Cumhurbaşkanlığı seçimi ile Milletvekilliği seçimi arasında çıkan fark ile ortaya çıkan fark sadece Kocaeli’ye özel bir durum olarak algı yaratılması görüşüne katılmıyorum. Bu mesaj Türkiye geneli bir durumdur. İki seçim arasında 100 Bin oy farkı olduğu da gerçeği yansıtmıyor.” dedi.

FARKIN NEDENLERİ ANALİZİMİZDEDİR

Aküzüm iki seçim arasında çıkan oy farkına ilişkin nedenlerle ilgili kulis ortamlarında değişik söylemler olduğunu ifade ederek, “Bir kesim yerel idarelere bağlı bir düşüş yaşandığını dillendiriyor. Bir kısım partililerimizin farklı partilere oy verdiği yönünde söylemler içinde. Tüm nedenler partimizin AR-GE Birimimiz başta olmak üzere İl Başkanımız Eryarsoy nezaretinde analiz ediliyor. Analiz sonuçlarına göre yerel seçimlerde bir planlama yapılacaktır. Ortaya çıkan mesajı da Başkanımız Erdoğan en doğru şekilde yorumlayarak bir güzergah ve belirleme yapacak. Bu planlama doğrultusunda bizde Kocaeli’de üstümüze düşeni gerçekleştireceğiz.” dedi.

YEREL SEÇİMDE FARKLI BİR SONUÇ ÇIKMAYACAK

Kocaeli Genelinde 13 ilçenin tamamı Ak partili Belediye Başkanları ile idare edildiğinin altını çizen Aküzüm, “Mart ayında yapılması planlanan seçimlerde de farklı bir tablo ortaya çıkmayacak görüşündeyiz. Bu hedefimiz.  Seçim İleri Birimimiz ve ilçelerdeki ana kademe ve icra kurulu yönetimlerimiz ayrıca ilçelerde oluşturulacak Seçim İşleri Koordinasyon Merkezlerimizle daha önceki seçimlerde olduğu gibi yeni bir zafere imza atacağız.”dedi.

Haber: Adnan Ayvaz

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Aküzüm:, Sonuç, Değişmeyecek,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı