Aliyev, Ermenistan'a meydan okudu
Haber
17 Ekim 2020 - Cumartesi 15:24
 
Aliyev, Ermenistan'a meydan okudu
Gündem Haberi
Aliyev, Ermenistan'a meydan okudu

Ermenistan'ın Gence ve Mingeçevir'de sivilleri hedef alan kalleş saldırıları sonrası ulusa seslenen Aliyev son dakika açıklamalarında bulundu. Aliyev, Ermenistan'a meydan okudu, "Faşist Ermenistan topraklarımızdan çıkana kadar operasyonlarımız sürecek. " dedi. Ermenistan'ın sivilleri hedef alan saldırılarına da değinen Aliyev üstüne basa basa söyledi, "Biz onlar gibi sivillere saldırmayacağız". İşte son dakika haberinin detayları...

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev bu sabah gerçekleştirdiği son dakika açıklamasında Fuzuli şehrinin işgalden kurtarıldığını ilan etti. Ermenistan'ın gerçekleştirdiği saldırıya ilişkin de konuşan Aliyev "Bu saldırı namert hareketler Azerbaycan halkının iradesini kıramayacak" dedi ve kurtarılması imkansız denilen Fuzuli şehrinin işgalden kurtarılarak Azerbaycan Bayrağı'nın göndere çekildiğini açıkladı.

İşte Aliyev'in açıklamalarından öne çıkanlar;

SON DAKİKA FUZULİ İŞGALDEN KURTARILDI

"Bugün işgalden kurtarılmış olan yerleri açıklamak istiyorum; Ahmetli, Civarlı, Mustafaeli kenti, Işıklı kenti işgalden kurtarılmıştır. Ve Azerbaycan halkına o haberi vermek istiyorum. Fuzuli şehri işgalden kurtarılmıştır. Fuzuli de Karabağ gibi Azerbaycan'ındır.

Kaynak: Sabah Gazetesi

Kaynak: Editör:
Etiketler: Aliyev,, Ermenistan'a, meydan, okudu,
Yorumlar
Haber Yazılımı