İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Ha gayret
Ha gayret
Gebze'de inat ve azim
Gebze'de inat ve azim
Haber Detayı
31 Mayıs 2017 - Çarşamba 17:24
 
ALKIŞLAR TOLTAR’A!
Dilovası bu hafta sonunda itibaren çöpten kurtuluyor
Dilovası Haberi
ALKIŞLAR TOLTAR’A!

Dilovası’nın gündeminden düşmeyen çöp depolama alanının kapanıp kapanmayacağı konusundaki sorulara Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar son noktayı koydu. Başkan Toltar “Bu Hafta sonundan itibaren itibaren ilçeye bir tane çöp arabası girmeyecek” dedi.

Dilovası’nda kurulduğu günden bu güne sürekli çevreye yaydığı kötü koku nedeniyle vatandaşların gündeminden düşmeyen ve şikâyet ettiği çöp depolama tesisi artık kapanıyor.

BAŞKAN TOLTAR AÇIKLAMA YAPTI

Dilovası’nın önemli bir sorunu olan ve yıllardır kaldırılması için çeşitli mücadeleler verilen İZAYDAŞ evsel atık tesisinin kaldırılması için gün sayarken, Başkan Toltar bir açıklama yaparak bazı prosedürlerden kaynaklı gecikmenin olduğunu belirterek Hafta Sonundan itibaren ilçeye herhangi bir çöp arabasının girmeyeceğini ve çöp tesisinden yayılan kokunun da yapılacak çalışma ile üstünün kapatılması ve koku yaymaması için yapılacak çalışmanın da yapılacağını kaydetti.

ARTIK İLÇEYE ÇÖP ARABASI GİRMEYECEK

Konuyla ilgili açıklama yapan Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar, “40 yıldan fazladır ben ve ailem de bu ilçede yaşıyoruz. İlçemizde yaşanan sorunlar bizim içinde hep ortak sorun olmuştur. Bizlerde en az halkımız kadar çöp deponi alanın yaydığı kokudan rahatsızız. Ve bu konuda ki sıkıntımızı ve halkımızın yaşadığı bu sorunu her zaman gündemde tutmaya ve çözüm bulmaya çalıştık. Nitekim geçtiğimiz aylarda bu sorunu Ankara’da yaptığımız Bakanımız Fikri Işık ve Büyükşehir Belediye Başkanımız İbrahim Karaosmanoğlu’nun da katıldığı bir toplantıda dile getirmiş ve çöp deponi alanının kısa sürede kaldırılmasını talep etmiştik. Bakanımız ve Büyükşehir Belediyemizin de desteği ile çöp deponi alanının kaldırılması için karar kılmıştık.

İHALEDE YAŞANAN AKSALIKTAN DOLAYI SÜREÇ UZADI

Alınan bu kararın ardından çalışmalar başlamış ve geçtiğimiz 18 Nisan’da yapılan aktarma merkezi ihalesi yapılmıştı. İhale normal seyirde devam etmiş olsaydı 1 Mayıs itibari ile ilçemize bir tek çöp arabası girmeyecekti. Ancak ihaleye giren bir başka firmanın itirazı ile ihale sürecinin uzamasından dolayı aktarma merkezinin kurulmasının gecikmesinden dolayı ilçemizde ki çöp deponi alanına çöp dökülme süreci uzamıştır. Ancak son yaptığımız görüşmeler sonrası Bu Hafta sonundan itibaren ilçemize diğer ilçelerden artık çöp aracı gelmeyecek.  Birkaç gün içerisinde kesinlikle bu büyük sorundan kurtulacağız.” dedi.

ÇÖP KOKUSUDA GİDERİLECEK

Çöp deponi alanından yayılan kokuyla ilgili de açıklama yapan Başkan Toltar, buradan yayılan koku ile ilgili de çalışmalar devam edeceğini ve çöp kokusunun kısa sürede giderilmesi için koruma bantlarının kurulacağını ve üzerlerinin kapatılıp dezenfekte edileceğini belirtti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: ALKIŞLAR, TOLTAR’A!,
Yorumlar
Haber Yazılımı