Haber Detayı
21 Mayıs 2018 - Pazartesi 08:23
 
ALTIN FİYATLARI NE KADAR?
 
 
 
Ekonomi Haberi


Altın rekor üstüne rekor kırmayı sürdürüyor. Milyonlarca insanın güvenli liman olarak gördüğü altın, yine yatırımcıların ilgisini çekmeyi sürdürüyor. Sene başından beri istikrarlı bir şekilde yükselen ve yıl içinde birkaç kez rekor kıran altın bugün güne nasıl başladı? Altın 21 Mayıs 2018'de de yükseliyor mu? 21 Mayıs Pazartesi  ne kadar? Yükseliş trendini sürdüren altında son durum ne oldu? 21.5.2018 tarihinde altın ne kadar? Altın yükselecek mi? gibi sorular yatırımcıların bu günlerde sıklıkla sorduğu soruların başında geliyor. Altın ile ilgili tüm detaylara takvim.com.tr'den ulaşabilirsiniz...

GRAM ALTIN NE KADAR?
186,88 liradan alınırken, 186,90 liradan satılıyor

ÇEYREK ALTIN NE KADAR?
Çeyrek altın ise 298,04 liradan alınırken 304,78 liradan satılıyor.

YARIM ALTIN NE KADAR OLDU?
 da 594,22'den alınırken 609,55 liradan satılıyor.

CUMHURİYET ALTINI NE KADAR?
123900 liradan alınıp 1251,00 liradan alıcı buluyor.

ALTIN NERELERDEN ÇIKARILIR?
Okyanus dipleri, akarsuların kumlu yatakları ve volkanik kuvarslar içerisinde altın madenleri yeryüzüne çıkar. Buralarda yeryüzüne çıkan altınların külçe halinde oldukları bilinmektedir. Sel yatağı kumlarının içerisinde ortaya çıkan altının kumdan ayırt edilmesi son derece kolaydır. Yassı ve yuvarlak bir kap altını ayırt etmekte kullanılan bir araç ve gereçtir. Okyanus diplerinde ve nehir yataklarında altın bulmak için ise tarak makinelerinden yararlanılır. Küçük parçacıklar halinde bulunan altınlar kuvars kayalıklarında ortaya çıkarlar.

ÇEYREK ALTIN KAÇ GRAM?
Türkiye'de çeyrek altın olarak ifade edilen altın cinsi 1.75 grama denk gelmektedir ve 22 ayardır. nın dörtte biri olan çeyrek altında 1.6065 gram 24 ayar altın bulunmaktadır ki fiyatı bunun üzerinden hesaplanır, ardından işçilik ve kâr payı ile satılır. Bu kısım satın alınan yere göre değişebilir. Meskük (kalın altın) ve ziynet olmak üzere iki çeşidi vardır.

.

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: ALTIN, FİYATLARI, NE, KADAR?,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı