Amatör futbolcular kazan kaldırdı!
Haber
13 Eylül 2020 - Pazar 16:18
 
Amatör futbolcular kazan kaldırdı!
Spor Haberi
Amatör futbolcular kazan kaldırdı!

Pandemi sürecinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun yaptığı toplantılarda adının dahi geçirilmediği, gerek statüsü, gerek ise oynatılma şekliyle yıllardır tartışma konusu olan Bölgesel Amatör Lig hakkında halen somut bir gelişmenin olmaması futbol dünyasını ayağa kaldırdı.

Önceki gün yapılan toplantıda resmi bir açıklama yapılmaması nedeniyle liglerin oynatılmama ihtimali sonrasında büyük tepki gösteren BAL ligi oyuncuları TFF’ye göreve davet etti. Birçok kez şampiyonluk yaşamış, yaşamlarını bu sektörden idame ettiren binlerce futbolcu, TFF’den duyarlı bir karar beklediklerini sosyal medyadan yayımladıkları tek ses metinle duyurdular.

İŞTE O AÇIKLAMA

Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), 10 senedir bal ligini, bize kendi öz evlatlarınıza zehir ettiniz, önce saçma sapan bir kontenjan kuralı çıkarıp 27 yaşında bizleri yaşlı görüp yüzlerce futbolcu kardeşimi işinden ekmeğinden ettiniz şimdi pandemi bahanesiyle amatör ligi ve binlerce antrenör futbolcu, emekçi kardeşlerimizi ötekileştirip üvey evlat muamelesi yaptınız. Eyy TFF biz amatör futbolcular da insanız bizimde bakmamız gereken bir ailemiz bir yuvamız var. Eğer bir kural bir yasak koyacaksan bunu milyon dolar kazananlara koy. Zar zor kazandığımız üç liramıza göz koyma, sözleşme yok sigorta yok hiçbir güvence yok. Şimdi de ekmeğimizi hayallerimizi geleceğimizi almayın. Yeter artık, binlerce futbolcunun sabrı kalmadı!

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Amatör, futbolcular, kazan, kaldırdı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı