Haber Detayı
04 Temmuz 2018 - Çarşamba 08:38
 
Andız, “Affedin bizi koruyamadık”
Andız, “Affedin bizi koruyamadık”
 
 
 
Kocaeli Haberi


Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, yaptığı yazılı açıklamayla haftalardır ülke olarak hepimizi derinden yaralayan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara ve 4 yaşındaki Leyla Aydemir cinayetlerine tepki gösterdi.

SÖZÜN BİTTİĞİ YER

Sözün bittiği yerde olduklarını söyleyerek açıklamasına başlayan CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Emre Andız, “Kelimelerin kifayetsiz kaldığı, sözlerin tükendiği yerdeyiz. İnsanlıktan nasibini almamış kişilerin sapkın düşüncelerinin kurbanı olan, Dünyada olup bitenden bihaber, günahsız, oyun çağındaki bu minik bedenler ellerimizden kayıp gidiyor. Bu sapık zihniyetlerin en ağır şekilde cezalandırılmasını istiyoruz” diye konuştu.

BU ACININ TARİFİ YOK

Bu minik bedenler toprak olmasın diyen Andız, “Eylül ya da Leyla hiç önemi yok. Onlar hepimizin evladı, kardeşi. Onları koruyup kollamak, bu güzel gülüşleri soldurmamak hepimizin asli görevidir diyerek Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü olan “Vatanı korumak, çocukları korumaktan geçer” cümlesini tekrarladı. Bu acının tarifi yok diyen Andız, ailelere başsağlığı dileyerek affedin bizi minik melekler koruyamadık sizi” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
 
 
 
 
Etiketler: Andız,, “Affedin, bizi, koruyamadık”,
Haber Videosu
Yorumlar
Ulusal Gazeteler
Yazarlar
Arşiv
Haber Yazılımı